"Каральний" закон для боржників за комуналку: в яких випадках можуть забрати квартиру та 50% зарплати

Борги за комунальні послуги у населення України продовжують зростати. Станом на 1 липня 2020 року населення заборгувало за "комуналку" близько 57,9 млрд гривень. Влада має намір жорстко вирішувати проблему неплатежів.
Щоб вирішити проблему з "комунальними боржниками", депутати внесли в парламент законопроект №3613 "Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг", повідомляє Час Пік.
Згідно з документом, українцям необхідно сплатити або реструктуризувати заборгованість за комунальні послуги до 1 жовтня 2020 року.
За умовами реструктуризації, з працюючого українця щомісяця будуть списувати 25% доходу на користь оплати боргу, а з пільговика - 20% пільги.
Формально реструктуризація можлива на п'ять років, але якщо за цей час доходи не дозволять громадянину виплатити борг, термін продовжать.
Реструктуризація - не єдиний механізм, який пропонує держава. Якщо до 1 жовтня 2020 споживач не сплатить борг та не оформить реструктуризацію, на нього чекає суд. За новим законопроектом, компанії, які судяться з боржниками, зможуть не платити судовий збір, тому кількість позовів може збільшитися.
За рішенням суду відрахування від зарплати складуть вже не 25%, а 50%. Також суд може накласти арешт на майно боржника.
У Міністерстві розвитку громад і територій відзначили, що масово відбирати майно за борги по "комуналці" не будуть. Наприклад, квартиру у злісного неплатника можна забрати тільки тоді, коли у нього є інше житло або сума боргу перевищує 20 мінімальних зарплат, тобто 94 460 грн.
"Боятися варто скоріше відключення, ніж арешту майна", - пояснює експерт з питань ЖКГ глава "Бюро комплексного аналізу та прогнозів" Сергій Дяченко.
Також до боржників будуть застосовувати інші санкції. Наприклад, конфіскація майна, заборона виїзду за кордон, можуть заборонити користуватися зброєю та полювати.
Якщо не платити один рік - до заборгованості додадуть 20% штрафу, якщо два - 30%, за три роки борг виросте на 50%. І це - без урахування пені. Тому борг за кілька років може зрости вдвічі або навіть втричі.
Варто відзначити, що якщо карантин продовжать після 1 вересня, ці штрафи не запрацюють, бо споживачів заборонено штрафувати не тільки під час карантину, а й ще 30 днів після його завершення.
Поки закон розглядається та обробляється у комітеті. Щоб він почав діяти з 1 жовтня 2020 р. депутати повинні оперативно прийняти його в перші пленарні дні нової сесії.
Читайте також:
У 95 містах України біля магазинів "АТБ" встановлені почтомати "Нової пошти"
В Україні з 1 вересня відновлять перевірки бізнесу: кого і навіщо перевірятимуть
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.