04.09.2020, 14:43

У деяких містах України може зірватися опалювальний сезон, - Нафтогаз

Марина Началова | Всі новини автора
отопление

Вчасний старт опалювального сезону в низці українських міст під загрозою через борги 98 виробників тепла.

Такими є дані НАК «Нафтогаз України» про підприємства, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО), повідомляє прес-служба компанії, передає Час Пік.

Нафтогаз завчасно публікує перелік критичних боржників, щоб мешканці кожної області могли перевірити, чи входить місцеве підприємство до їх числа.

Щоб убезпечити своїх клієнтів та успішно увійти в опалювальний сезон, виробники тепла мають виконати обов’язкові умови постачання газу (передбачено Постановою КМУ від 19 жовтня 2018 р. №867).

До таких умов належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з наведених нижче умов:

- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій та без урахування штрафних санкцій);

- або укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»;

- або погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

Згідно з інформацією Нафтогазу, ризик зриву опалювального сезону існує в Києві, Дніпрі, Бердянську, Одесі, Полтаві, Харкові та інших містах, повний список яких наведений нижче.

Читайте також: Щоб не втратити допомогу: одержувачам субсидії висунули важливу вимогу

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк