20.09.2020, 18:16

Українцям нараховують борги за газ через температурні коефіцієнти: в НКРЕКП закликають скаржитися

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
газ

Останнім часом облгази почали надсилати українцям "листи щастя" з вимогою погасити борг за газ, який нібито виник через температурні коефіцієнти.

Додаткові коефіцієнти нараховувалися протягом останніх кількох років в залежності від пори року і температури навколишнього середовища. Облгази мотивували це тим, що при різній температурі по трубі перекачується різний об'єм газу, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

Видання "Обозреватель" повідомляє про випадок, з яким зіткнулася жителька Борисполя, коли вирішила перейти від Київоблгазу до Нафтогазу. Жінка розрахувалася з усіма боргами, оплатила в тому числі і коефіцієнти, нарахування за якими вказувалися в платіжках з 2016 року.

Однак вже після розірвання договору жінці прийшов лист від "Київоблгазу" про те, що вона повинна погасити ще 216 гривень боргу за температурними коефіцієнтами з 2015 року, які тоді навіть не вказувалися в платіжках.

Член НКРЕКП Ольга Бабій в ефірі одного з українських телеканалів нещодавно заявила, що поки до кінця не зрозуміло, чи мають право облгази використовувати ці коефіцієнти, проте в будь-якому випадку, нарахування за період з 2015 до 2018 року є незаконними.

За словами Бабій, якщо споживач отримав платіжку за газ з якимись незрозумілими донарахуваннями, йому потрібно звернутися зі скаргою до постачальника. Якщо постачальник не відреагував на звернення - потрібно оформляти скаргу в НКРЕКП.

Раніше стало відомо, що як мінімум три громадянина України, які вирішили судитися проти "температурних коефіцієнтів", дійшли до Верховного Суду.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n