27.11.2020, 20:33

У грудні українцям перерахують зарплати і пенсії: кому покладені надбавки

Ольга Романец | Всі новини автора
прожиточный минимум

Зарплати в Україні для бюджетників перерахують після підвищення прожиткового мінімуму в грудні. Так, мінімальний тарифний оклад не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум для працездатної особи.

Відповідно до закону про оплату праці, не можна встановлювати першу тарифну ставку нижче прожиткового мінімуму, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

Разом з прожитковим мінімумом з грудня зростуть:

  • сума оплати праці, яку індексують - оплата праці індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, який складе 2270 грн;
  • мінімальний розмір пенсії за віком-пенсійні виплати для осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшаться до 1769 грн;
  • максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб і складе з 1 грудня 9080 грн.
  • мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей до 6 років складе 960,50 гривень, а для дітей від 6 до 18 років - 1197,50 грн (50% прожиткового мінімуму). Мінімальний рекомендований розмір аліментів становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто для дітей віком до 6 років - 1921 грн, а від 6 до 18 років-2395 грн;
  • плата за видачу ліцензії. За видачу ліцензії стягується разова плата в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. тому з 1 грудня вона складе 2270 грн.

Також з 1 січня 2021 року в Україні збільшиться і мінімальна зарплата. Вона становитиме 6 тисяч гривень. У зв'язку з цим розмір заробітної плати українця, який працює повний день з мінімальним заробітком, збільшиться на тисячу гривень.

Читайте також: У грудні за електроенергію доведеться заплатити більше: на скільки зростуть платіжки

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк