07.12.2020, 18:53

Верховна Рада планує підвищити пенсії військовим: на скільки

Ольга Романец | Всі новини автора
пенсии

Законопроект №2141 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" минулого тижня пройшов перше читання у Верховній Раді, проте Кабінет Міністрів виступає проти цих змін.

Згідно з документом, максимальна пенсія військовослужбовців у відставці буде підвищена з 70 до 90% від грошового забезпечення на відповідних посадах, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

У разі прийняття законопроекту у другому читанні, він набуде чинності з 1 січня 2021 року. З цього моменту раніше певні військові пенсії повинні бути перераховані.

За оцінкою авторів законопроекту, на це потрібно додатково 14,8 млрд грн. Згідно з розрахунками Міністерства соціальної політики, додаткові витрати складуть 2 млрд грн на місяць.

У Мінфіні зазначили, що не зможуть фінансово забезпечити реалізацію закону в 2021 році. Крім того, згідно з Бюджетним кодексом, зміни впливають на параметри бюджету, прийняті після 15 Липня, можуть вступити в силу не раніше року наступного за плановим (тобто 2022).

Читайте також: Кабмін оприлюднив умови отримання 8 тис. грн допомоги підприємцям

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: