19.01.2021, 12:31

Немає стажу - немає пенсії: як будуть розраховувати пенсійні виплати в 2021 році

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
пенсия

Починаючи з 1 січня 2021 року право на призначення пенсії за віком особа придбає за наявності страхового стажу 28 років.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА з посиланням на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області, передає Час Пік.

Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату відповідного віку і не залежить від наявності стажу на дату звернення за пенсією.

Ті особи, які мають 18-27 років страхового стажу, мають право на призначення пенсії за віком у 63 роки. Особи, які мають 15-17 років страхового стажу, набудуть право на призначення пенсії за віком у 65 років.

У разі відсутності необхідного страхового стажу особа може офіційно працевлаштуватися і доопрацювати необхідний страховий стаж або ж докупити необхідний страховий стаж.

При досягненні пенсійного віку вартість кожного місяця розраховується за формулою: дві мінімальні заробітні плати, помножені на 22 % (з 1 січня 2021 року це - 2640 гривень).

Також можна до досягнення пенсійного віку укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та самому сплачувати внесок до Пенсійного фонду України. Розмір такого внеску становитиме 22% від мінімальної заробітної плати (з січня 2021 року це - 1320 гривень).

Нагадаємо, що статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років за наявності необхідного страхового стажу.

Читайте також: Лисичанськ засипало снігом: що відбувається на вулицях міста (фото, відео)

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss