20.01.2021, 07:26

В Україні критична ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС: чи чекати віялових відключень світла

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
В Украине критическая ситуация с запасами угля на складах ТЭС

В Україні склалася критична ситуація із запасами вугілля всіх марок на складах ТЕС. Включено в роботу додатково шість блоків трьох ТЕС на резервному паливі (газ). Для покриття додаткового навантаження в ОЕС України надається аварійна допомога з Білорусі.

Така ситуація виникла через різке збільшення споживання енергії населенням внаслідок сильних морозів в Україні протягом останніх днів. Про це ]]>повідомила]]> прес-служба Національної енергетичної компанії "Укренерго", передає Час Пік.

В "Укренерго" запевнили, що й надалі безперешкодно забезпечуватимуть українців електроенергією.

"Склалася критична ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС. Зокрема, станом на 18 січня, запаси вугілля на ТЕС (всіх марок) з початку листопада 2020 року зменшилися у 5,2 рази до 487,5 тис тонн, із них газового вугілля – в 7,5 рази до 283,6 тис тонн, антрацитового – на 44,4% до 203,9 тис тонн.

Тому, починаючи з понеділка 18 січня, включено в роботу додатково шість блоків трьох ТЕС (Вуглегірська ТЕС, Зміївська ТЕС, Трипільська ТЕС)  на резервному паливі (газ) сумарною потужністю 1 200 МВт.

Того ж дня для покриття додаткового навантаження в ОЕС України надається аварійна допомога з Білорусі: з 10:00 до 11:00 годин – в обсязі 100 МВт, в подальшому – понад 200 МВт на годину", - йдеться в повідомленні.

В "Укренерго" відзначили, що ніяких відключень будь-яких категорій споживачів за минулий тиждень і станом на даний момент не було. Графіки обмеження потужності (ГОП) та аварійного відключення (ГАВ) промислових підприємств не застосовувалися і поки не плануються до застосування.

Щоб уникнути віялових відключень електроенергії, довелося тимчасово перевести ТЕС на газ та збільшити генерацію атомних станцій. Про це тимчасовий виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко сказав в ефірі "5 каналу".

"Найскладніший день був вчора, і ми цей день пройшли. Потрібно було включати газові блоки, але це не є чимось унікальним, вони для того й існують в енергосистемі, щоб їх вмикати, коли не вистачає енергії з інших джерел – з вугільної генерації, атомної генерації. Також ми на тиждень збільшили потужність атомної генерації, тобто ми здійснили необхідні заходи, щоб уникнути віялових відключень", - сказав Вітренко, зазначивши, що найскладніший період вже позаду.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в "Укренерго" підготували план віялових відключень електроенергії.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss