27.01.2021, 08:22

В Україні підвищилися роздрібні ціни на деякі види алкогольних напоїв

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине повысились розничные цены на некоторые виды алкогольных напитков

В Україні підвищилася ціна на окремі види виноробної продукції. Постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності 26 січня.

Кабмін встановив новий розмір мінімальних роздрібних цін на деякі види алкогольних напоїв. Постанова КМУ від 13 січня 2021 р. №17 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957" була офіційно опублікована в газеті "Урядовий кур’єр" №10 від 16.01.2021 та набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування, а саме 26 січня 2021 року,]]> повідомила]]> прес-служба Державної податкової служби, передає Час Пік.

Постановою №17 внесено зміни про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на деякі види алкогольних напоїв, зокрема: на вермути та інші вина виноградні натуральні; на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані).

Ігристі вина та газовані напої тепер обійдуться українцям в 109 гривень мінімум за пляшку 0,7-0,75 літра. Вермути та інші натуральні напої будуть тепер коштувати від 49 гривень (мінімальна роздрібна ціна). 

"Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства. У результаті виграють всі: українські винороби стануть конкурентоспроможними і відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їх сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований, продукт", - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Як зазначили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, головна проблематика полягає в тому, що зараз на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції та цінами, коли імпортований напій на основі вина (а напій - це продукт нижчої якості ніж ігристе вино) продається за ціною як ігристе вино.

У такій ситуації українські виробники якісних ігристих вин опиняються в неконкурентній ситуації, а українські споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина.

"Прийнята постанова усуває усі ці маніпулятивні різночитання та врегульовує питання "ціна має дорівнювати якості", - зазначили у відомстві.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк