27.01.2021, 09:07

В Україні оприлюднено ціни на газ для населення: скільки доведеться платити у лютому

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
В Украине обнародованы цены на газ для населения: сколько придется платить в феврале

В Україні газопостачальні компанії за 5 днів до початку місяця поставки повинні продемонструвати лютневі цінники на газ для клієнтів. Станом на вечір 27 січня ціну на лютий оприлюднили понад 30 компаній.

Згідно з рішенням уряду, ціни на газ не можуть бути вище встановленої державою ціни в 6,99 грн за кубометр. Така ціна діятиме не довше ніж до 31 березня, повідомляє Час Пік.

П'ять компаній встановили ціну нижче 6,99 грн за кубометр. Зокрема, постачальник MegaWatt запропонував ціну 6,88, "Агросинтез Трейдинг" - 6,88, "Енергетичні ресурси України" - 6,90, "Волиньелектро Збут" - 6,97, ETG.UA - 6,98.

Решта постачальників, які оприлюднили ціну станом на вечір 27 січня, (у тому числі і регіональні газзбути, афільовані з облгазами) запропонували 6,99 грн за кубометр блакитного палива.

Варто зазначити, що платіжки за лютий зі зниженою ціною газу 6,99 грн за 1 м3 українці отримають у березні. У лютому абоненти заплатять за використаний у січні газ за підвищеними з нового року тарифами газопостачальних компаній.

Тимчасово виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв'ю виданню "Економічна правда" заявив, що обмежити граничну ціну газу для населення з 1 січня було неможливо. За його словами, якби уряд не встановив граничну ціну на газ для населення, то його вартість у лютому зросла б приблизно на чверть.

"Заднім числом робити це дуже важко. Не було юридичного механізму змусити компанії, які вже почали постачати товар, ретроспективно знизити ціну...

Частково зниження ціни за лютий компенсує більші суми, які люди будуть змушені платити за січень у лютому", - сказав Вітренко.

Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV заявив, що питання ціноутворення на газ для населення в Україні набуває ознак фінансової афери.

За його словами, влада, встановлюючи різні обмеження вартості газу, насправді просто займається шахрайством.

"На початку опалювального сезону в Україні в сховищах було достатньо газу для проходження всього опалювального сезону. У жовтні газ коштував на рівні 4,7 грн за кубометр. Звідки з’явилася ціна в 7 грн, а з доставкою всі 10 грн?

Чесна ціна газу на цей опалювальний сезон – 4700 грн за тисячу кубометрів. Решта – ви просто забираєте у людей гроші", - сказав Гройсман.

Консультаційний центр "]]>ГазПравда]]>" опублікував список пропозицій газопостачальних підприємств у лютому 2021 року станом на 17:00 26 січня.

Ціни вказані з ПДВ, але без урахування вартості розподілу. За доставку газу споживачі платять облгазам безпосередньо.

цены на газ для населения цены на газ для населения

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss