29.04.2021, 18:18

Правила надання субсидій змінилися: що чекає українців з 1 травня

сусидии

З 1 травня в Україні здійснюватиметься перепризначення субсидій. Українці повинні подати нові заявки на отримання пільг, а також бути готовими до того, що отримати їх зможуть не всі.

Час Пік розповість про те, що зміниться в правилах надання житлових субсидій.

14 квітня Кабінет міністрів на позачерговому засіданні прийняв проєкт постанови, згідно з яким посилюється адресність надання житлових субсидій для забезпечення підтримки населення України. Це означає, що отримати допомогу від держави стане складніше.

За якими критеріями перевірятимуть субсидіантів?

Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів, прийнятий урядом проєкт постанови передбачає:

  • перегляд підходів до обліку майнового стану (в тому числі - при призначенні житлових субсидій будуть враховуватися отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо),
  • скасування діяльності та повноважень комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається,
  • посилення вимог при призначенні житлових субсидій (у тому числі - облік здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо).

За покупки в яку суму позбавлятимуть субсидії?

Як пояснив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "Інтер", субсидію не зможуть отримати ті, хто зробить вартісну покупку на суму від 50 гривень.

"На сьогодні встановлено чітке правило, якщо здійснена дорога покупка, це абсолютно чітко визначено, що це 50 тисяч гривень, то в такому випадку субсидія призначатися не буде", - сказав він.

Крім того, за словами Музиченка, обмеження також стосуються наявності другого житла та другого транспортного засобу.

Скільки коштів можна мати на депозитному рахунку?

Під час вступної промови на засіданні уряду, яке відбулося 28 квітня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль детально роз'яснив нові правила отримання субсидій. Зокрема, він зазначив, що українці, які мають на депозитному рахунку в банку понад 100 тисяч гривень, можуть на допомогу від держави не розраховувати.

"Також, вводяться деякі нові правила щодо тих, кому субсидія призначатися не буде. Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку більше 100 тисяч гривень, купуєте нову машину або валюту одноразово на суму понад 50 тисяч гривень - вам субсидію не призначать", - заявив прем'єр.

Він уточнив, що для отримання субсидії необхідно подати нову заявку. Зробити це можна вже з 1 травня та протягом наступних п'яти місяців як онлайн, так і поштою.

Що реально зміниться для українців?

За словами Шмигаля, зараз 92% субсидіантів отримують допомогу в грошовій готівковій формі. З травня ж всі 100% отримуватимуть субсидію "живими" грошима.

Для українців нічого, фактично, не зміниться, як вважає прем'єр. У всякому разі, в гіршу сторону. Адже нові правила отримання субсидій дозволять збільшувати та виплачувати допомогу тим, хто її дійсно потребує.

"Для більшості одержувачів нічого не зміниться... Нові правила - це про справедливість. Коли держава збільшує і платить допомогу саме тим, хто цього потребує. Така політика стосується всіх соціальних виплат і процес справедливої верифікації - це державна позиція, яку ми будемо підтримувати", - зазначив прем'єр-міністр.

У Мінсоцполітики також запевнили, що нові правила призведуть до скорочення кількості субсидіантів всього "на кілька відсотків".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: