16.05.2021, 07:53

В Україні з 1 липня перерахують пенсії: кому та на скільки підвищать виплати

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
В Украине с 1 июля пересчитают пенсии

Міністерство соціальної політики України має намір у 2021 році підвищити виплати деяким категоріям пенсіонерів. Стало відомо, хто може розраховувати на підвищення виплат вже через кілька місяців.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що з 1 липня 2021 року пенсії перерахують тим, хто не отримав надбавку в рамках індексації за минулі два роки. Про це глава Мінсоцполітики заявила в ефірі каналу "Україна 24", передає Час Пік.

За її словами, пенсіонери можуть розраховувати на доплату в розмірі 100 грн.

"З 1 липня на 100 грн, тобто ми даємо щомісячну доплату до пенсій тим людям, які не підпадали під індексацію в 2019-2020 роках. Так прописано в законодавстві, реформа 2017 року. Ми знаємо цю категорію людей, і коли ми робили індексацію з березня для 8 млн людей, я знала, що ще є півмільйона ось таких людей, ми для них також визначили з 1 липня щомісячну доплату по 100 грн", - сказала Марина Лазебна.

Глава Мінсоцполітики також анонсувала розгляд урядом постанови про підвищення пенсій та мінімальних пенсійних виплат для інвалідів I групи.

За словами Лазебної, проблема з пенсіями українців з інвалідністю полягає в тому, що багато з них не мають достатнього стажу. Однак при цьому така ситуація виникла не з їхньої вини.

"Ми зараз внесемо на уряд постанову про підвищення пенсій, мінімальних пенсійних виплат для людей з інвалідністю І групи. У людей немає стажу. Вони ж не винні, що за станом здоров'я не могли працювати, а в них, наприклад, стажу немає, щоб отримати більше, ніж 2000 грн. Ми зараз їм піднімемо пенсію.

Минулого року ми внесли в Раду законопроєкт, де пропонуємо на 40% підвищити пенсії ліквідаторам на ЧАЕС з інвалідністю. Крім того, вчора я підписала на уряд законопроєкт про підвищення мінімальних пенсійних виплат для чорнобильців, вони збільшуються вдвічі", - сказала Марина Лазебна.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss