17.07.2021, 14:54

Послуги "Укрпошти" подорожчають на 20%

Марина Началова | Всі новини автора
укрпошта

Граничні тарифи на поштові послуги в Україні виростуть протягом 2021 року. В цілому послуги "Укрпошти" подорожчають на 20%.

Про це повідомляється на ]]>сайті ]]>Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), передає Час Пік.

Як наголошується, діючі граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв'язку переглядалися і затверджувалися восени 2019 року.

Протягом останніх дев'яти місяців АТ "Укрпошта" шість разів зверталася до НКРЗІ з пропозиціями щодо підвищення тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку на 30-40%. Тричі оператору було відмовлено в перегляді тарифів, у зв'язку з неузгодженістю відомостей, зазначених у пропозиціях, і їх невідповідності вимогам Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку, зазначили в НКРЗІ.

Основними факторами перегляду тарифів є: збільшення мінімальної заробітної плати, збільшення плати за вхідну частину тарифу, який платить національний оператор поштового зв'язку іноземним операторам за обробку поштового відправлення та витрати на послуги транспортних компаній за перевезення кореспонденції за межами країни.

У травні поточного року "Укрпошта" в черговий раз звернулася до НКРЗІ з пропозиціями про перегляд тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку, а саме зміни тарифів в два етапи:

І – з дати набрання чинності цього рішення НКРЗІ до 30.11.2021 (в середньому 28,8%, в тому числі по Україні 23,0%, до іноземних держав 39,2%) ;

ІІ – з 01.12.2021 (в середньому – 9,3 %).

Але пропозиції "Укрпошти" знову не знайшли схвалення. На цей раз фахівці НКРЗІ самі розрахували тарифи на базі собівартості надання послуг, з урахуванням макропоказників, фактичного індексу інфляції за січень-червень 2021 року, фактичного індексу цін виробників за січень-червень 2021 року і збільшення мінімальної заробітної плати, яке відбулося з моменту останнього перегляду тарифів. Згідно з розрахунками, рішення НКРЗІ № 263 від 16.07.2021 передбачає підвищення граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку в середньому на 20%.

Як зазначається, затверджені тарифи на універсальні послуги поштового зв'язку є граничними, тобто АТ "Укрпошта" має право надавати споживачам послуги нижче рівня визначених граничних тарифів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: