05.08.2021, 08:19

Кабмін передав в управління "Нафтогазу" шість державних ТЕЦ

Леся Матвеева | Всі новини автора
ТЭЦ

Кабінет Міністрів України передав в управління НАК "Нафтогаз України" корпоративні права шести теплових електростанцій (ТЕЦ).

Кабмін в ході засідання 4 серпня прийняв рішення про передачу шести державних ТЕЦ українській компанії НАК "Нафтогаз України". Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у своєму Telegram, передає Час Пік.

"Безперебійна робота теплоелектроцентралей, які забезпечують людей теплом і гарячою водою, — одне з головних питань в контексті підготовки до опалювального сезону.

Звертаюся також до місцевих керівників, на території яких розташовані ці ТЕЦ: якщо у вас є впевненість та доведені ресурси, що ви можете краще управляти цими підприємствами — то у вас є можливість звернутись до Кабміну. Ми готові розглянути передачу відповідних об’єктів у ваше управління. Уряд відповідально ставиться до децентралізації, і ми вже не раз доводили, що готові передавати на місця повноваження та ресурси", - написав Шмигаль.

У Міненергетики пояснювали необхідність передачі прав управління великими боргами державних ТЕЦ, що створює загрозу зриву опалювального сезону.

У Кабміні підкреслили, що така передача корпоративних прав теплоелектроцентралей забезпечить їх газом на опалювальний сезон та дозволить завершити поточні ремонти.

Кабмін передав НАК "Нафтогаз України" пакети акцій:

  • АТ "Дніпровська ТЕЦ" (99,9277%),
  • ЗАТ "Миколаївська ТЕЦ" (99,9123%),
  • АТ "Криворізька теплоцентраль" (99,9864%),
  • АТ "Херсонська ТЕЦ" (99,8328%),
  • АТ "Одеська ТЕЦ" (99,9895%),
  • цілісний майновий комплекс ДП "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль".

Всі шість ТЕЦ перебували у власності Фонду держмайна. Вони виробляють теплову та електричну енергію з газу, який постачає їм "Нафтогаз" в рамках ПСО.

Згідно з документом, Фонд держмайна України зобов'язаний забезпечити передачу в тижневий термін, а також здійснити оцінку акцій товариств, переданих до статутного капіталу НАК, в місячний термін.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк