11.09.2021, 13:38

Тариф на транспортування газу може істотно підвищитися чого чекати українцям

Леся Матвеева | Всі новини автора
цена на газ

Ціни на газ в Європі продовжують оновлювати історичні максимуми на тлі скорочення поставок "Газпромом" через Україну та Польщу. Зростання цін на газ може призвести до підвищення тарифів облгазів на доставку "блакитного палива" в Україні.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) до січня повинна встановити нові тарифи для операторів газорозподільних систем (облгазів). Нові тарифи можуть бути набагато вище існуючих. Про це розповів глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон, передає Час Пік.

За словами чиновника, на сьогодні в тарифі облгазів передбачено ціну для закупівлі газу на виробничо-технологічні втрати в розмірі 7,4 грн/куб. м, а ціна газу на ринку вже 21 грн/куб. м. Якщо цю ціну закласти в тариф, це призведе до значного зростання тарифів на розподіл газу для населення.

Макогон зазначив, що при закладеній ціні газу по 7,4 грн/куб. м облгази не зможуть купити та забезпечити себе необхідним обсягом палива, тому будуть відбирати його з магістральних мереж.

"Питання: яку ціну на газ регулятор закладатиме в тариф? Якщо 21 грн, то це буде дуже значне зростання тарифів на розподіл газу для населення. Думаю, політично це неможливо", - зазначив Макогон.

Зараз обговорюються різні варіанти вирішення цієї проблеми.

За словами Макогона, на тлі різкого зростання ринкових цін на природний газ "Нафтогаз України" міг би частково забезпечити облгази ресурсом внутрішнього видобутку для недопущення зростання тарифів на розподіл газу.

У той же час він нагадав, що "Нафтогаз" більшу частину свого ресурсу за цінами нижче чинного ринку продає тепловикам, а також реалізує його для потреб населення, "тому на всіх внутрішнього газу не вистачить".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк