Експерт пояснив, чому українцям не варто сподіватися на високу пенсію після введення накопичувальної системи
Запровадження накопичувальної пенсійної системи в країнах зі слабкою економікою не мало успішного досвіду.
Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Олег Пендзин, передає Час Пік.
"Про необхідність накопичувальних пенсій йдеться давно, на моїй пам'яті як мінімум років 10. Але потрібно розуміти, що в слабких економіках будь-яке накопичення не гарантує збереження коштів. А якщо враховувати, що до власних накопичень буде доступ через 35 років - це період страхового стажу, який вам дасть можливість вийти на пенсію і скористатися цими грошима - то малоймовірно, що там залишаться серйозні суми", - зазначив експерт.
За словами Пендзина, введення накопичувальної пенсії в країнах зі слабкою економікою, як правило, мало негативний досвід. Тут потрібно оцінювати стабільність національної валюти, темпи інфляції. Як зазначив Пендзин, оскільки в Україні інфляція більше 10%, то депозити і активи, які пропонуються для заощадження коштів, не дають можливості приросту.
Нагадаємо, минулого місяця прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що з 2023 року в Україні почнуть запроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями. На початковому етапі це нововведення розповсюджуватиметься на бюджетників - соціальних працівників, вчителів, військових.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |