30.06.2022, 11:47

Зеленський підписав закон про відміну пільг на імпорт товарів та авто

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який передбачає повернення мита та ПДВ на імпортні товари, у тому числі на автомобілі. Закон набуде чинності з 1 липня.

Володимир Зеленський підписав законопроєкт ]]>№7418]]>, ухвалений 21 червня, "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування. Про це повідомили керівник податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев та заступник голови комітету ВР з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, передає Час Пік.

Зеленський підписав закон про повернення з 1 липня мит, акцизів та 20% ПДВ на імпортні товари, у тому числі й на автомобілі, крім допомоги для ЗСУ.

Відновлення оподаткування імпорту пояснюють необхідністю наповнення державного бюджету та ліквідації надмірної конкурентної переваги проти продукції, що виробляється всередині країни.

Законопроєкт відновлює оподаткування, яке було скасовано у березні:

  • для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3,0 млрд грн ПДВ та ввізного мита);
  • для підприємств, що не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 0,5 млрд грн ввізного мита);
  • для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 23,5 млрд грн; ввезено 211 000 автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу).

Водночас, документ звільняє від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним або декількома).

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк