26.07.2022, 18:04

Україна просить у США "газовий ленд-ліз"

Марина Началова | Всі новини автора

Уряд України звернувся до США з проханням надати "газовий ленд-ліз" задля забезпечення стабільного опалювального сезону.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Час Пік.

"Ухвалили звернення Уряду України до Уряду Сполучених Штатів Америки щодо надання нашій державі «газового ленд-лізу» для стабільного проходження опалювального сезону. Підготовка до найскладнішої зими в нашій історії триває, і в цій підготовці ми шукаємо всі можливі інструменти, аби бути готовими до будь-яких сценаріїв", - заявив Шмигаль.

Як зазначив прем'єр, в умовах тотальної війни проти більшого ворога нашій державі необхідно акумулювати всі можливі ресурси, аби не просто вистояти, а й здобути перемогу. Економіка Росії більша за українську щонайменше у вісім разів, тому нашій державі необхідно бути в рази ефективнішою й правильно розставляти пріоритети.

Видання Foreign Policy писало у червні, що Україна запропонувала США укласти угоду про постачання зрідженого природного газу за ленд-лізом. Київ розраховує отримати таким чином близько 6 млрд кубометрів палива.

Передбачається, що за цією угодою скраплений газ доставлятиметься до Європи, а вже звідти трубопроводом до України. Українська сторона планує розрахуватися з США після того, як буде збільшено внутрішній видобуток газу.

Нагадаємо, глава МЗС Дмитро Кулеба висловився про газовий шантаж Путіна проти Європи: "Єдиний спосіб - дати удар у відповідь".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: