29.07.2022, 09:08

Скільки коштує купити квартиру в Україні

Ольга Станишевская | Всі новини автора

На початку війни продажі нерухомості в Україні зупинились. Помаленьку ринок почав відновлюватись з травня, станом на червень-липень кількість угод незначна, деякі експерти оцінюють відновлення на рівні від 25% довоєнних показників. Але середні ціни на нерухомість виросли, особливо в новобудовах. Лише в деяких регіонах спостерігається незначне зниження вартості на вторинному ринку.

Будівельники підвищують ціни, оскільки зросла собівартість будівництва, але покупці поки не готові платити значні суми, квартири продаються в основному зі знижками близько 20%.

Де в Україні недороге житло

Війна зруйнувала більше 800 тис. кв. м житла в Україні. Більше 8 млн. людей покинули власні домівки й тимчасово переїхали. Попит на житло у відносно спокійних областях зростає, але ресурсів для його купівлі небагато. Держава ще не запровадила реальний профінансований план закупівлі житла для тих, хто його втратив.

З початку війни середні ціни на нерухомість в Україні зросли:

 • на вторинному ринку + 8%  - до 19 070 грн/кв. м;
 • на первинному ринку +11% - до 25 460 грн/кв. м.

Житло на вторинному ринку коштує дешевше, іншою його перевагою може бути наявність меблів і побутової техніки. Якщо ж ви купуєте пусту квартиру, то вигідні ціни на кондиціонери, варильні поверхні, пральні машини та холодильники у Черкасах знайдете в магазині Алло.

Області України, де найдешевша вартість квадратного метра вторинної нерухомості:

 • Сумська – 13 002 грн;
 • Дніпропетровська – 16 358 грн;
 • Івано-Франківська – 16 411 грн;
 • Чернігівська – 16 929 грн;
 • Хмельницька – 18 110 грн;
 • Полтавська – 18 537 грн;
 • Черкаська – 18 738 грн;
 • Житомирська – 18 874 грн;
 • Волинська – 19 194 грн;
 • Тернопільська – 19 852 грн.

Які квартири користуються попитом серед українців

Війна змінила уподобання українців стосовно житла. Раніше топ критеріями під час вибору були: дизайнерський ремонт, панорамні вікна, гарний вид з вікна, зараз ці фактори не відіграють першочергову роль.

Які квартири купують частіше:

 1. Серед внутрішньо переміщених осіб попитом користуються квартири з меблями, побутовою технікою та ремонтом, в які можна заїхати і одразу жити. Блендер, кухонний комбайн, пилосос, електрочайник чи іншу техніку, якої не вистачає, можна вигідно придбати насайті allo.ua в Черкасах і іншим містах.
 2. Житло, що розміщене біля зручної транспортної розв’язки або метро. Паливна криза показала, що власний автомобіль не завжди допоможе дістатися в потрібне місце.
 3. У будинках, що збудовані після 2005 року, адже розводка опалення в них виконана не по стояках, а індивідуально для кожної квартири, що дозволяє встановити лічильник теплової енергії та суттєво заощаджувати на комунальних платежах.
 4. Наявність підземного паркінгу або близькість до бомбосховища відіграють важливу роль під час вибору майбутнього місця проживання.

Знизився попит на наступні квартири:

 1. Житло в будинках, що розташовані поруч з військовими частинами, важливими об’єктами цивільної та військової інфраструктури.
 2. Не хочуть купувати квартири на останніх поверхах.
 3. Наявність панорамних вікон сьогодні швидше недолік, ніж перевага потенційного житла.

Експерти не прогнозують суттєвого скорочення цін на квартири, тому варто придивитися до покупки вже зараз.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк