18.11.2022, 09:38

В Україні розроблено план з відновлення деокупованих територій

В Украине разработан план по восстановлению деоккупированных территорий

Уряд України розробив план дій щодо відновлення деокупованих територій. У проєкті – 168 заходів, що забезпечать відновлення звільнених регіонів.

Кабінет Міністрів України розробив план дій щодо відновлення деокупованих територій. Про це під час свого прес-брифінгу в Медіацентрі "Україна" розповіла Віце-прем'єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, повідомляє Час Пік.

За її словами, план "формувався на живому досвіді" – у процесі активного звільнення українських міст та сіл за останні 2 місяці. За цей час Координаційний штаб із питань окупованих територій сформував алгоритм першочергових дій.

"Коордштаб доручив Мінреінтеграції розробити план дій органів державної та місцевої влади під час деокупації. Також ми отримали доручення Прем’єр-міністра України нормативно врегулювати питання життєдіяльності деокупованих територій. Наразі маємо готовий проект плану, і сподіваюсь, що наступного тижня він вже буде ухвалений Урядом", – сказала Верещук.

Серед ключових напрямів розробленого проєкту:

  • відновлення діяльності місцевої влади, територіальних підрозділів органів державної влади;
  • відновлення казначейського обслуговування;
  • організація надання медичної, соціальної, інших видів допомог, виплати пенсій;
  • відновлення інфраструктури: електро-, газо- та водопостачання;
  • забезпечення населення харчовими продуктами та ліками;
  • забезпечення правопорядку.

Головними виконавцями визначено військові адміністрації чи органи місцевого самоврядування, оскільки вони краще знають потреби та ситуацію у кожному з випадків.

"Ми опублікуємо план дій одразу після його ухвалення. Щоб всі побачили й мали такий дороговказ: і місцева влада та мешканці на ДОТ, і міжнародні гуманітарні організації, що нам допомагають, і наші співвітчизники, які поки що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Всі побачать: українська влада має план, як будуть відновлюватись території після звільнення", - зазначила Ірина Верещук.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк