14.03.2023, 10:43

Нові тарифи на воду: коли і в яких містах НКРЕКП планує підвищення

Новые тарифы на воду

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планує у березні 2023 року включити до порядку денного засідання НКРЕКП у формі відкритого слухання питання щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розгляне питання підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення у 2023 році. Про це ]]>повідомляється ]]>на сайті регулятора, передає Час Пік.

Наголошується, що проєкти тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення уважно перевірили, тому перерахунок відповідає вимогам чинного законодавства.

"З метою стримування фінансового навантаження на споживачів, та в той же час для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором були мінімізовані витрати у структурі тарифів", – йдеться у повідомленні.

Серед причин підвищення тарифів: зменшення обсягів реалізації (зменшилась кількість споживачів, у результаті обсяги знизилися приблизно на 10%). Однак при цьому витрати на генерацію, ремонти та зарплати не знизилися. Крім того, збільшились витрати на електричну енергію.

Для деяких водоканалів подорожчання становитиме близько 20-30%. Варто зазначити, що в кожному регіоні України діє різний тариф на водопостачання, тому цифри в платіжках відрізняються.

повышение тарифов повышение тарифов

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк