23.03.2023, 12:32

Кредитна лінія “Агросезон”: вимоги до позичальників та умови використання коштів

Ольга Станішевська | Всі новини автора

 

Українські фермери зараз мають можливість отримати екстрагроші для бізнесу, оформивши у ПриватБанку кредитну лінію “Агросезон”. Це доступ до рахунку з кредитними коштами, які можна використовувати відразу, у поточному сільськогосподарському циклі. 

Пропозиція приваблива, проте перш ніж прийняти рішення та оформити кредит, варто проаналізувати детально умови отримання, використання та повернення коштів банку. 

Сумісно з фінансовими експертами ПриватБанку, ми детально розглянемо програму “Агросезон” та особливості участі у ній фермерських господарств.

Які вимоги до позичальника

Призначені такі пільгові кредити для фермерів, тобто осіб, котрі займаються сільськогосподарською діяльністю. Отримати кредитну лінію від банку можуть як підприємства, так і фізичні особи підприємці.

Напрямок діяльності компанії чи ФОП має відповідати КВЕДам 01.1-01.6. До них відносять вирощування рослин, сільськогосподарських культур, діяльність, повʼязану з тваринництвом та післяурожайну діяльність. Також позичальник має обробляти земельний банк, площею від 100 га. 

Заявка на кредит проходить обробку онлайн. Банк перевіряє фінансовий стан позичальника за звітністю та напрями діяльності за установчими документами. Звісно, для відкриття кредитної лінії потрібен підприємницький рахунок. Його можна швидко оформити на сайті, якщо ви поки що не є клієнтом банку. 

На що можна використовувати гроші з кредитної лінії

Використання коштів строго цільове. Підприємець чи компанія можуть купувати на кредитні кошти сировину, насіння, добрива, засоби захисту рослин, пальне для техніки. Також кредит можна вкласти у реставрацію господарчих споруд, ремонт техніки та устаткування, яке використовується під час провадження господарської діяльності. 

Використання в інших цілях, наприклад, для оплати курсів підвищення кваліфікації працівників, ремонту особистої автівки директора тощо заборонено. За нецільові витрати договором передбачені штрафні санкції. 

Основні умови користування кредитом

За умовами “Агросезону”, приватні сільські господарства фінансуються на суму від 1 до 50 млн гривень у вигляді відновлювальної кредитної лінії. Це означає, що погашення кредитної заборгованості або ж повторна вибірка коштів може проводитися у будь-який момент дії договору.  

Чи потрібно заставляти майно

При відкритті кредитної лінії на суму понад 6 млн гривень застава майна є обовʼязковою умовою. Вона має покрити 50% розміру кредиту. Якщо кредитна лінія на 10 млн гривень, потрібно внести заставу на 5 млн. 

Обʼєктом застави може бути лише сільгосптехніка: трактор, причіпне обладнання, садильна машина, сівалка, косарка, комбайн тощо або транспортні засоби (крім легкових) віком до 10 років. Внести як заставу майбутній урожай або поголівʼя худоби не можна. 

Для оформлення кредитної лінії на суму до 6 млн гривень застава не потрібна взагалі. За такої умови вистачить державної гарантії та поручителя.

Сплата відсотків за користування коштами

Погашення відсотків за користування кредитними коштами відбувається щомісяця. Держава розуміє, що економічне навантаження на бізнес й без того значне, тому пропонує скористатися держпрограмою “Доступні кредити 5-7-9%”. 

За її умовами відсоткова ставка за кредитною лінією складає 5% та 0% на період воєнного стану, а також 1 місяць після його скасування чи припинення.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк