22.04.2023, 14:31

Ціни на електроенергію можуть зрости вдвічі — Forbes

Альона Тихоненко | Всі новини автора
електроенергія

В Україні можливе збільшення тарифів на електропостачання майже удвічі, до 2,9 грн/кВт·год. Це необхідно, щоб стабілізувати фінансову систему країни. Проте Офіс Президента шукатиме інші джерела коштів, щоб можна було уникнути підвищення тарифів.

Про це повідомляє Час Пік з посиланням на ]]>Forbes]]>.

Повідомляється, що головною причиною є руйнування, яких зазнала українська енергетика унаслідок російських обстрілів взимку.  Щоб її відновити потрібні чималі кошти: 40 млрд гривень. Їх в енергетичних компаніях наразі немає, адже значну частину бюджету виділяють на військові потреби, допомога партнерів також обмежена.

"В середині квітня в Офісі президента проходила чергова нарада щодо необхідності підвищення тарифів на електроенергію. Прийшли до того, що цьогоріч система фінансово збалансується, якщо тариф на електроенергію для населення зросте з 1,44-1,68 грн/кВт·год до 2,88 грн/кВт·год" — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними Forbes, також розглядається такий варіант: ті, хто споживає менше ніж 1000 кВт·год, платитимуть знижений тариф, а інші — ринковий. Підвищення цін може відбутися 1 травня або 1 червня. Проте зазначається, що до початку травня рішення ухвалити, імовірно, не вдасться, бо "недостатньо часу".

Нагадаємо, що нещодавно в Україні змінилась платіжка за газ. Багато абонентів у квітні отримають оновлені березневі рахунки за постачання та розподіл газу. Тепер українці отримуватимуть єдину платіжку за постачання та розподіл газу.

Читайте також: В яких регіонах отримують найвищі пенсії: статистика ПФУ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк