10.05.2023, 14:41

У "Дії" запустили програму "єВідновлення": Як отримати грошову допомогу за пошкоджене житло

Альона Тихоненко | Всі новини автора
дія

Сьогодні у "Дії" запустили програму "єВідновлення". Українці, чиї будинки зазнали незначних пошкоджень через війну, зможуть скористатись послугою та отримати державну допомогу для відновлення майна.

Про це повідомляє Час Пік з посиланням на ]]>повідомлення]]> Міністерства цифрової трансформації України.

Повідомляється, що максимальна сума, яку можуть отримати українці становить 200 тисяч гривень. Отримані кошти можна витратити як на закупівлю необхідних будівельних матеріалів, так і на замовлення ремонтних послуг. 

Щоб отримати допомогу, необхідно спершу повідомити про пошкоджене житло у застосунку "Дія". Після цього треба відкрити спеціалізований рахунок в одному з банків, що є учасниками програми, заповнити заяву та відправити. Після її обробки влада надішле комісію, яка обстежить пошкоджене майно і визначить суму компенсації.

Також повідомляється, що отримані кошти треба витратити протягом 12 місяців. Якщо є співвласники будинку, то вони мають надати згоду на участь у "єВідновленні". Пріоритет надаватиметься багатодітним сім'ям, інвалідам, опікунам та людям, пов'язаних з війною: учасникам бойових дій, ветеранам, людям з інвалідністю внаслідок війни, мобілізованим та членам сімей загиблих військових.

Також у Мінцифрі додають, що ті, хто власноруч відремонтував житло не зможуть отримати державну допомогу, проте в майбутньому такі люди зможуть отримати репарації:

"Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу. Ми вже працюємо над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Закликаємо зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні ще на 15 прикордонних пунктах пропуску запрацював сервіс "є-Черга"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: