02.06.2021, 11:48

В Україні перекрито контрабандний канал збуту бурштину в КНР та країни Близького Сходу

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине перекрыт контрабандный канал сбыта янтаря

СБУ під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора і спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції провела широкомасштабну і багатоходову спецоперацію, в ході якої перекрито контрабандний канал збуту бурштину в КНР та країни Близького Сходу.

За інформацією СБУ, учасники угруповання незаконно видобували і скуповували бурштин великих фракцій. Сонячний камінь регулярно переправляли через кордон до країн Близького Сходу та Східної Азії, повідомляє Час Пік.

Встановлено, що в угруповання входили громадяни України та іноземці, які купували Ббурштин великих фракцій, так званий "пейзаж", у незаконних старателів та жителів північних районів Рівненської області.

Товар переправляли літаками у багажі кур’єрів, приховуючи його від митного контролю, а також використовуючи підроблені документи ліцензованих надрокористувачів.

"Зловмисники підшукували клієнтів через закриті профілі у соціальних мережах, а також проводили онлайн аукціони. Для безпечного обміну інформацією і деталями логістики організатори використовували спеціальне програмне забезпечення. Саме за його допомого відбувався підбір замовників, а також відображався маршрут руху бурштину до закордонного клієнта. ПЗ також "підтримувало" фінансову звітність щодо протиправних транзакцій", - повідомили в СБУ.

За інформацією прес-служби Офісу Генерального прокурора, проведено 46 обшуків на території Рівненської, Київської областей та м. Київ. В ході їх проведення виявлено та вилучено:

  • понад 1 тонну незаконно видобутого бурштину сирцю;
  • майже 500 кг бурштину «пейзаж» та ювелірних виробів з сонячного каменю;
  • станки для кустарної обробки каміння;
  • 130 тис. доларів та 30 тис. євро, отриманих від незаконної реалізації бурштину;
  • мобільні термінали із встановленим програмним забезпеченням, які використовувались для реалізації «елітного бурштину»;
  • чорнові записи щодо обсягів незаконного бізнесу і клієнтів;
  • 40 од. мотопомп та пожежні рукави для незаконного видобутку.

За результатами слідчих дій 4 учасникам угруповання, у тому числі одному із організаторів, повідомлено про підозри за ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 240-1, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України. Їх затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

В Украине перекрыт контрабандный канал сбыта янтаря В Украине перекрыт контрабандный канал сбыта янтаря В Украине перекрыт контрабандный канал сбыта янтаря В Украине перекрыт контрабандный канал сбыта янтаря В Украине перекрыт контрабандный канал сбыта янтаря В Украине перекрыт контрабандный канал сбыта янтаря

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк