17.08.2021, 11:57

В одній зі спеціалізованих клінік Києва торгували немовлятами

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

У Києві викрили схему торгівлі немовлятами. В одній з приватних репродуктивних клінік столиці було затримано керівника, який організував схему з продажу українських дітей за кордон. 

Вартість одного малюка в "прайсі" зловмисника становила 70 тис. дол США. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава ГУ Національної поліції Ігор Клименко, передає Час Пік.

Факт незаконної торгівлі новонародженими, замаскований під сурогатне материнство, викрили в одній зі спеціалізованих клінік Києва. 

"Для того, щоб отримати дитину, «замовник» мусив оплатити близько 70 тисяч доларів США та укласти фіктивний шлюб з українкою. А вже потім псевдо подружжя замовляло послугу сурогатного материнства. Надалі від дітей «матері» відмовлялися і батьки вивозили їх в одну із республік Східної Азії", - написав Клименко.

Поліція цілих два роки документувала ці факти. За цей час їм вдалося запобігти вивезенню за кордон трьох дітей. Ще щонайменше 13 дітей було продано та вивезено з України.

"На жаль, переконаний, що це не остання така група, бо українське законодавство занадто лояльне в цьому питанні. Між сурогатним материнством та торгівлею дітьми дуже тонка межа. Ми її бачимо і показуємо всім. Однак нам дуже потрібна допомога законотворців. Без посиленого нормативного врегулювання цього питання нам не вдасться повністю припинити процес продажу українських дітей за кордон", - написав Клименко.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк