Кому потрібен клінічний аналіз крові?

Ольга Даниленко | Всі новини автора
Кому потрібен клінічний аналіз крові

Клінічний аналіз крові (https://rcld.com.ua/analizi/zagalnoklinichni/doslidzhennya-krovi/) є базовим, який призначається при первинних консультаціях у терапевта, при проходженні щорічних чек-апів, а також у випадках, коли потрібно відстежити реакцію організму на призначену терапію.

Він допомагає оцінити кількість специфічних клітин організму – еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, виміряти рівень гемоглобіну та дізнатися, чи є анемія, а також перевірити ШОЕ та виявити, чи є запальні процеси в організмі. 

Його варто здати при підозрі на анемію (запаморочення, блідість, слабкість, задишка при незначних навантаженнях, холодні руки й ноги, темні кола під очима тощо), після перенесених респіраторних захворювань (для визначення реакції організму на лікування), а також при неоднозначних симптомах (підвищення температури тіла, лихоманка, біль, запаморочення, нудота, слабкість тощо).

Що покаже клінічний аналіз

Таке дослідження допоможе оцінити:

  • гемоглобін – білок, що містить залізо й допомагає забезпечувати киснем тканини та клітини організму;
  • еритроцити – клітини крові, що містять гемоглобін;
  • тромбоцити – клітини, що беруть участь у процесі згортання крові та зупинки кровотеч;
  • гематокрит – відсоток вмісту еритроцитів у загальному обсязі зразка крові;
  • лейкоцити – велика група клітин, що реагують на запальні та інфекційні процеси, тут можна виділити лімфоцити, моноцити, нейтрофіли, базофіли, еозинофіли тощо;
  • ШОЕ – швидкість осідання еритроцитів, один із маркерів запалення;
  • кольоровий показник – має клінічне значення для оцінки розвитку анемії, допомагає визначити конкретний вид анемії.

Як підготуватися до клінічного аналіза крові

Щоб результати дослідження були інформативними, варто ознайомитися з правилами підготовки до здачі біоматеріалу. Сімейна лабораторія всю інформацію про дослідження, адреси забірних пунктів та правила підготовки розмістила тут.

Важливо знати, що перед здачею крові треба не їсти 8-12 годин, а вечеря напередодні має бути легкою, також варто витримати мінімум добу без жирної їжі та алкоголю.

Утриматися від куріння щонайменше 1 годину. Намагатися уникати стресів, емоційних потрясінь та фізичних навантажень за добу до дослідження.

Не здавати кров після проведення рентгенологічних досліджень, відвідування сауни, а також фізіотерапевтичних процедур.

Сімейна лабораторія проведе цей та інші аналізи в Харкові, Ужгороді та інших містах. Має сучасне обладнання, сертифіковані реагенти, а аналізи проводять висококваліфіковані лікарі-лаборанти.

теги: