02.12.2021, 17:09

Яку пральну машину вибрати?

Ольга Станишевская | Всі новини автора

У сучасному ритмі життя неможливо без пральної машинки. Придбання нового пристрою є досить відповідальним завданням. Як правило, пральні машини чимало коштують, тож важливо зробити правильний вибір. Звертайте увагу не лише на технічні характеристики, функціональні особливості, дизайн, а й репутацію виробника. Від правильності вибору залежить не тільки зручність експлуатації, а й як часто вам знадобиться ремонт агрегату. У цій статті ми вирішили дати вичерпну інформацію всім, хто планує купити пральну машину автомат.

Автомат чи напівавтомат?

За своїм типом усі пральні машини поділяються на:

 • Напівавтомат 

Пральна машина напівавтомат - дуже поширений пристрій у мешканців передмістя та дачників. Такий агрегат добре працює в будь-яких умовах, особливо якщо є проблеми з водопостачанням. Ви можете встановити пристрій у будь-якому місці поблизу розетки. Якщо у вас трохи вільного простору, можна використовувати побутове чи підвальне приміщення. Мінусом пральної машини напівавтомат є обмежене керування, а також воду необхідно заливати вручну. З переваг такого пристрою - він легко переноситься в будь-яке місце, його не потрібно підключати до каналізації та водопроводу. Зараз такі моделі майже не випускаються, так як на зміну прийшли більш сучасні варіанти.

 • Автомат 

Такий тип пристрою є найбільш затребуваним. Пральна машина автомат устаткована програмним керуванням, що дозволяє повністю виключити ручну працю, а також використовувати функції агрегату. Від вас потрібно лише завантажити всередину барабана білизну, вибрати потрібну програму та натиснути пуск. Немає потреби самостійно заливати воду - агрегат все робить автоматично. Розумна техніка самостійно виконує всі етапи прання та повідомляє вас про закінчення. А якщо ви вирішили зупинити вибір на пральній машині з сушкою, після прання отримаєте сухі речі, які можна відразу одягати.

Вертикальне або фронтальне завантаження?

За типом завантаження пристрої поділяють на два види. Підбирати необхідно враховуючи кількість вільного простору в будинку/квартирі.

 • Фронтальне завантаження

Відрізняється такий тип наявністю люка, через який можна спостерігати процес прання. Верхню поверхню часто використовують як поличку, що економить простір. Такий тип пристрою, безумовно, лідує на ринку. Популярність обумовлена ​​не лише привабливим зовнішнім виглядом, а й можливістю вбудувати пральну машину в кухонний гарнітур чи інший тип меблів. Цей параметр особливо важливий для мешканців невеликих будинків, де кожен метр використовується раціонально. Місткість моделей може досягати 14 кг, що відмінно підходить великим сім'ям. Але найбільш затребувані вбудовані пральні машини автомат з обсягом 7-9 кг.

 • Вертикальне завантаження

Пральна машина з верхнім завантаженням досить компактний пристрій. Завантажується білизна у люк, який розташований зверху. Звичайно, на відміну від попереднього пристрою, ви не зможете використовувати верхню кришку як додаткову поличку. Ширина, як правило, не перевищує 45 см, що дозволяє встановити агрегат навіть у дуже маленькій ванній чи туалетній кімнаті.

Пральна машина вертикальна також має свої мінуси - це обмежений обсяг завантаження. Якщо у вас маленька чи середня сім'я, вам ідеально підійде такий варіант. З переваг варто відзначити можливість докласти речі під час прання. Для цього потрібно просто натиснути кнопку "Пауза" і покласти в середину барабана білизну.

Функціональні особливості

Перед тим як купити пральну машину, необхідно звернути увагу на функціональні особливості пристрою. Виробник Hisense надає покупцям такий додатковий функціонал:

 1. Барабан із технологією Snowflake - запатентований барабан забезпечить безпечне прання витончених виробів із шовку та вовни, а також покаже відмінний результат прання. Рельєфний візерунок у вигляді сніжинок дозволяє випрати стійкі плями на одязі;

 2. Очищення барабана - ідеальна опція підтримки барабана у чистоті. Даний режим дозволяє вилучити з поверхні бака грибок вогкості, що розвивається під час прання з температурою нижче 60 градусів. Цей режим добре використовувати разом із засобами для видалення накипу;

 3. Дозавантаження білизни - ця опція робить процес прання набагато зручнішим. Для цього протягом перших 10 хвилин необхідно натиснути на кнопку Пауза і докласти білизну;

 4. Контроль рівня води - при активізації цієї функції, апарат визначає кількість білизни і відповідно вода витрачається набагато економніше.

Перед тим як вибрати пральну машину, заздалегідь визначте, які функції вам необхідні.

Які є типи управління

Сучасні пральні машини мають два типи керування. Це:

 1. Механічне - у своєму арсеналі такі моделі мають до 5-ти програм прання (синтетика, бавовна, шерсть, ручне прання вовни та прання шовку). Особливість такого типу управління полягає в тому, що всі параметри необхідно вводити вручну. Щоб вибрати потрібну програму, слід використовувати спеціальний перемикач, а також клавіші додаткових функцій. Якщо у пристрої відбудеться поломка - ви не відразу можете про це дізнатися, на відміну від електронної пральні машини із сушкою.

 2. Електронне - всі параметри прання задаються автоматично. Є навіть моделі, які автоматично визначають тип тканини, вагу та відповідно облаштовують усі параметри. Крім основних кнопок, на панелі розміщені додаткові. Вони необхідні для додавання до основного циклу ряду параметрів (наприклад, прання без віджиму, додаткове полоскання тощо). Такий тип керування максимально спрощує процес прання повнорозмірної, а також міні пральної машини.

Що таке класи прання, віджимання та енергоспоживання

Щоб пральну машину купити, необхідно орієнтуватися на низку важливих параметрів - клас віджиму, прання та енергоефективності. Знання кожного із цих критеріїв дозволяє підібрати оптимальну модель.

 • Клас прання

Для визначення класу використовується загальноприйнята європейська градація від А до G. Щоб отримати добрий результат, рекомендується вибирати пристрої класу А та В.

 • Клас енергоефективності

Сертифікаційний центр Європи розробив єдині стандарти енергоспоживання для всієї побутової техніки. Ці стандарти використовуються абсолютно всіма виробниками техніки. За допомогою цих показників потенційний покупець легко підбирає найбільш економічний устрій.

 • Клас віджиму

Цей показник є найважливішим при виборі пральної машини та впливає на ціну. Клас віджиму визначає наскільки швидко обертатиметься барабан, щоб усунути всю вологу.

Чому машинки шумлять, і як цьому можна запобігти

Щоб уникнути гучної роботи пристрою, перед тим як купити пральну машину, зверніть увагу на її показники рівня шуму. Хороший агрегат зазвичай видає при пранні трохи більше 70 дБ. При віджиму пристрій працює набагато голосніше, тому важливо встановити пральну машину на рівну поверхню. Сьогодні моделі з низьким рівнем шуму посідають перше місце у рейтингу пральних машин, відповідно це впливає і на їхню вартість. Ще одним рішенням проблеми може стати покупка агрегату, де є опція "безшумна робота" - це ідеальний варіант для сім'ї з дитиною, а також любителів ставити прання на ніч.

Як не помилитись з розміром

Вибір розміру пралки з сушкою впирається у кількість вільного місця у будинку. За своїми габаритами пристрої можуть бути:

 • Вузькі - глибина таких моделей доходить до 35-40 см, що дозволяє без проблем встановити агрегат у дуже маленьке приміщення;

 • Компактні - висота пристрою може досягати 70 см, завглибшки до 35 см. Такі моделі ідеально підходять для невеликої родини;

 • Повнорозмірні – глибина зазвичай 60 см, а висота може досягати 90 см. Це ідеальний варіант для великого приміщення.

При виборі розміру варто враховувати кількість мешканців будинку, а також, як часто кожен з них користується агрегатом.