09.01.2025, 15:06

Чому рульові рейки часто ламаються: основні причини та профілактика

Ольга Даниленко | Всі новини автора
Чому рульові рейки часто ламаються

Рульова рейка є важливим елементом управління автомобілем. Надзвичайно важливо утримувати її у справному стані, адже це безпека і самого водія, і інших учасників дорожнього руху. Така кермова система має певний термін експлуатації. І це важливо враховувати та своєчасно міняти її. Але вийти з ладу рульова рейка може й швидше гарантованого виробником терміну. І це підтверджує статистика звернень власників різних марок та моделей авто у Steering Gears, де займаються реставрацією такої деталі.

Як запідозрити поломку рульової рейки

Визначити, що вийшла з ладу саме рульова рейка, може лише професійний майстер. Але і сам власник автівки зможе помітити це. Основні симптоми поломки такої деталі наступні:

  • шум або гул при її обертанні;
  • стукіт авто на нерівностях;
  • маслянисті плями на асфальті чи під капотом.

Також при кермуванні автомобілем може відчуватися недостатнє підсилення в одну чи обидві сторони. Іноді виникає клин рульової рейки. У будь-якому з цих випадків важливо звертатися за діагностикою стану авто. Якщо ігнорувати поломку деталі, можна в якийсь момент втратити управління автомобілем та потрапити у аварію.

Чому рульові рейки часто ламаються

Якими можуть бути причини виходу з ладу рульової рейки

Однією з головних причин виходу з ладу рульової рейки є її зношування. Кожна деталь у автомобілі має певний термін експлуатації та ресурс. Вони можуть бути різними залежно від використання самої автівки. Але це не єдина причина, чому рульова рейка перестає працювати як раніше. Також посприяти її поломкам може:

  1. Попадання вологи через негерметичні захисні пильовики. Через це на металі утворюється корозія.
  2. Часте кермування по нерівностях та потрапляння автомобіля у ями.
  3. Неправильна чи непрофесійна заміна рідини у гідропідсилювачі керма.
  4. Потрапляння металевої стружки з насосу гідропідсилювача керма.
  5. Великий пробіг автомобіля навіть при доволі короткому часі його експлуатації.

Важливо пам’ятати, що реставрацією рульвої рейки мають займатися лише професіонали.

Як запобігти виходу її з ладу

Попередити природне зношування рульової рейки неможливо. Але можна уникнути впливу частини факторів, що можуть викликати її поломку. Для цього слід регулярно проходити технічний огляд та не перенавантажувати автівку понад норму. Допоможе у профілактиці і своєчасна заміна рідини гідропідсилювача керма та контроль тиску в шинах. А головне - пригальмовування перед ямами та нерівностями й дотримання швидкісних обмежень. Рульова рейка “подякує” за таку турботу своєю довгою справністю.