Смертельна трагедія в Ужгороді: студент вистрибнув із вікна гуртожитку після складання НМТ

В Ужгороді сталася трагічна подія, яка сколихнула всю спільноту. 18-річний студент 2 курсу культосвітнього коледжу, який того ж дня складав національний мультипредметний тест (НМТ) у школі №1, вистрибнув із шостого поверху гуртожитку.
Про це повідомив журналіст Віталій Глагола, передає Час Пік.
За свідченнями очевидців, під час перерви юнак поводився спокійно і навіть усміхався. Останніми словами, які почули друзі, були: "Я, напевно, не здав це. Не здав НМТ". Медики тривалий час боролися за його життя, але отримані травми виявилися несумісними з життям.
Поліція почала розслідування обставин події. У кімнаті студента правоохоронці виявили записку з паролем до смартфона та повідомленням: "Там все знайдете".
Після відкриття телефону було знайдено передсмертне відеозвернення, у якому хлопець пояснив своє рішення. За словами юнака, він був глибоко розчарований тим, що, на його думку, не здав НМТ. У відео він попросив вибачення у своїх батьків, а окремо звернувся до матері, перепросивши за свій вчинок, який планував зробити через кілька хвилин.
Телефон був залишений у кімнаті, а пароль до розблокування хлопець записав у зошиті поруч — очевидно, для того, щоб поліція могла отримати доступ до інформації.
Трагедія в Ужгороді — болючий сигнал про тиск, який сьогодні відчуває молодь під час навчання, особливо в умовах війни. НМТ, який для багатьох випускників став єдиною можливістю вступити до вишу, перетворюється на джерело надмірного стресу. І часто про це говорять лише тоді, коли стається непоправне.
Психологи закликають не ігнорувати ознаки тривоги, ізоляції, страху провалу чи розчарування у підлітків і студентів. А батьків, педагогів і друзів — бути уважними до емоційного стану молоді, особливо в такі відповідальні моменти, як складання тестів чи вступ до вишу.
Куди звертатися по допомогу
Якщо ви або ваші близькі перебувають у стані психологічної кризи, важливо не залишатися наодинці. В Україні діють цілодобові гарячі лінії підтримки:
Лінія підтримки Lifeline Ukraine – 7333
Безкоштовна психологічна допомога від МОЗ – 0 800 60 20 19
Телефон довіри для дітей та молоді – 116 111
Читайте також:
Деякі українці можуть втратити виплати по інвалідності: кого це стосується та що потрібно зробити
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |