27.05.2021, 12:35

Мінськ не може бути майданчиком для переговорів щодо Донбасу, - Кравчук

Леся Матвеева | Всі новини автора
Леонид Кравчук

Мінськ більше не може бути майданчиком для переговорів України та Росії щодо вирішення ситуації на Донбасі. Україна шукатиме йому альтернативу.

Через дії режиму Олександра Лукашенка в Білорусі Мінськ більше не може бути майданчиком для переговорів щодо вирішення ситуації на Донбасі. Про це заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі одного з телеканалів, повідомляє Час Пік.

"Враховуючи ту ситуацію, ту диктаторську лінію, диктаторську поведінку, яку демонструє самопроголошений президент Лукашенко, ми не можемо розглядати питання про обговорення тих проблем, які називають мінським майданчиком", - сказав Кравчук.

За його словами, зараз Україна шукає інший майданчик для переговорів по Донбасу. Щодо цього планують консультації з ОБСЄ.

Глава української делегації в ТКГ також додав, що навіть фізично потрапити в столицю Білорусі тепер неможливо, оскільки Україна припинила авіасполучення з цією країною.

"У нас не буде вже рейсів до Білорусі, ми не зможемо навіть туди потрапити. Таким чином, враховуючи ситуацію, що склалася, диктаторську поведінку, яку демонструє самопроголошений президент Білорусі Лукашенко, зрозуміло, що ми не можемо навіть розглядати питання про точку обговорення – Мінську площадку. Ми обов'язково будемо шукати новий майданчик", - сказав Кравчук.

Крім того, Кравчук переконаний, що Білорусь тепер не просто сусідня держава, а ще й сателіт Росії.

"Така ситуація у Білорусі може негативно вплинути на процеси, які відбуваються всередині України, і на ситуацію на Донбасі. Ми уважно будемо слідкувати за ситуацією на кордонах не тільки з Росією, а й із Білоруссю", - сказав Кравчук.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк