06.07.2021, 20:41

Росіяни зірвали засідання ТКГ, притягнувши на нього терористку "ДНР"

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Сергей Гармаш

Російська сторона влаштувала провокації під час віртуальної консультації політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи, на якій була присутня новий модератор від ОБСЄ Сильвія Берманн.

Про це повідомив у Фейсбуці член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш, передає Час Пік.

Він зазначив, що представник РФ Олексій Дмитрієвський, користуючись недосвідченістю Берманн, спровокував її на оголошення неформальної консультації формальним засіданням.

"Ми попереджали, що в офіційних засіданнях українська сторона може бути представлена ​​тільки в повному складі, з представниками ОРДЛО від України. Раз засідання оголошено офіційним - ми з Казанським сіли за стіл переговорів. Після недовгого замішання, в Донецьку все-таки вирішили зірвати діалог, що почався, і витягли, так би мовити, в студію Майю Пирогову, засуджену українським судом за терористичну діяльність. Ми, як і попереджали, в такому випадку були змушені вийти з віртуальної "кімнати переговорів". Згодом вийшли і всі інші. Пані Берманн опинилася в незручній ситуації: одна, на фоні самовара..."- пише Гармаш.

Він зазначив, що ніяких змін у Мінському процесі сьогоднішня зустріч з новим модератором від ОБСЄ не віщує.

"Ми віртуально познайомилися. В особистому спілкуванні вона дуже приємна жінка. Але на загальній неформальній сесії новий модератор заявила про збереження старих "практик", якими попередній модератор, власне, і завів роботу підгрупи в глухий кут. А саме: "не цікавитися статусом учасників робочої групи". Тобто, не питати, хто вони і кого із членів ТКГ представляють. Хоча в Комплексі заходів прямо записано, що робочі групи "відображають склад ТКГ", а на сьогоднішній день "люди з Донецька і Луганська" офіційно не представляють нікого з членів ТКГ... Представник ОРДО від Росії Михайлова аж засвітилася: "Дуже радісно, ​​що Ви дотримуєтеся цього ж шляху", - процитував Гармаш.

Він резюмував, що з такою стратегією в процесі так і не з'явиться друга сторона конфлікту: Росія буде заявляти, що вона посередник, а її маріонетки з Луганська і Донецька будуть продовжувати самопроголошувати себе "сторонами конфлікту". А якщо немає другої сторони, то і конструктивний діалог неможливий.

Гармаш зазначив, що на завтра заплановано засідання ТКГ, на якому очікується оголошення ще однієї кадрової ротації, більш високого рівня.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss