27.07.2021, 17:01

В Україні провели нове соцопитування: визначилися лідери політичних рейтингів та антирейтингів

Марина Началова | Всі новини автора
соцопрос

Соціологи провели чергове дослідження громадської думки та визначили електоральні симпатії українців, а також їхнє ставлення до деяких нагальних питань.

Опитування проводилося Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 23-25 липня 2021 року, передає Час Пік.

Було опитано 2500 респондентів віком від 18 років з усіх областей України, крім непідконтрольних територій, методом телефонного інтерв'ю, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Напрям руху справ в Україні

Опитування показало, що напрям руху країни як правильний оцінюють чверть опитаних (25%), як неправильний – 67%, не змогли відповісти – 8%.

Відносно більше тих, хто оцінює напрям розвитку країни як правильний, серед молоді.

Напрямок розвитку України як правильний оцінюють більшість прихильників партії "Слуга народу". Найбільше тих, хто вважає рух України неправильним, серед прихильників "Партії Шарія", "ОПЗЖ", партії Мураєва "Наші".

Довіра до політиків

Рейтинг довіри до політиків очолює чинний президент Володимир Зеленський, якому довіряють 45% опитаних, не довіряють – 52%. Юлії Тимошенко довіряють 31%, не довіряють – 68%. Юрію Бойку довіряють 25%, не довіряють – 57%. Петру Порошенку  довіряють 26%, не довіряють – 72%. Віктору Медведчуку довіряють 18%, не довіряють – 70%. Денису Шмигалю довіряють 16%, не довіряють – 51%, не чули про такого – 28%.

За кого б українці голосували на виборах президента?

Якби найближчим часом відбулися вибори президента, то 27,7% проголосували б за В.Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 13,4% підтримали б П.Порошенка, 11,4% – Ю.Тимошенко,10,1% – Ю.Бойка, 7,8% – І.Смешка, 6,1% – В.Гройсмана, 6,0% – Є.Мураєва, 4,1% – Д.Разумкова. Підтримка інших кандидатів нижче 3%.

Антирейтинг політиків

Антирейтинг очолює П.Порошенко: 46% не проголосували б за нього за жодних обставин. 36% не проголосували б за Ю.Тимошенко, 34% – Ю.Бойка, 29% – В.Зеленського, 26% – О.Ляшка, кожен п’ятий не проголосував би за жодних обставин за А.Яценюка, О.Тягнибока.

Які партії пройшли б у Верховну Раду?

Якби парламентські вибори проходили зараз, партію «Слуга народу», підтримали б 24,1% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. За партію «Європейська солідарність» проголосували б 14,3%, «Батьківщина» – 12,8%, «Опозиційна платформа – За життя» – 12,4%. Ці партії гарантовано б пройшли до парламенту. Рейтинг інших політичних сил значно нижчий. Так, партія «Українська  стратегія Гройсмана» на межі 5-відсоткового бар'єру - її готові підтримати 5,0% опитаних, Радикальну партію і партію Мураєва «Наші» по 4,8%, «УДАР Віталія Кличка» – 4,3%, партію «Сила і честь» – 4,1%, партію «Свобода» – 3,4%. Рейтинг інших політичних сил – менше 3%.

Ставлення до Томосу про автокефалію ПЦУ

45% опитаних підтримують надання Томосу про автокефалію Православній Церкві України, 19% – не підтримують, для 31% – це байдуже.

Найбільша підтримка надання Томосу серед мешканців Заходу і Центру, людей старшого віку, а також тих, хто відносить себе до греко-католиків та ПЦУ. Найбільша підтримка Томосу - серед виборців "Європейської Солідарності". Негативно ставляться до надання Томосу прихильники "ОПЗЖ", партій Мураєва і Шарія.

Яка держава є спадкоємицею Київської Русі?

75% опитаних вважають Україну спадкоємицею Київської Русі. Росію –  8%, 9% – не вважають правонаступницею жодну з двох країн. Для усіх вікових груп та більшості електоратів наступницею Київської Русі є Україна, однак серед мешканців Сходу та виборців Опозиційної платформи, партій Мураєва й Шарія таких менше половини.

З 2008 року простежується зростання відсотку тих, хто вважає Україну спадкоємицею Київської Русі і зменшення частки респондентів, що вважають такою Росію.

Росіяни та українці - один народ?

Більшість опитаних (55%) не погодилися із нещодавньою заявою Президента Росії Путіна, що «росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору», 41% – з цим згодні.

На Сході, а також серед прихожан УПЦ МП з такою думкою погоджуються більше 60%. Серед мешканців Західного регіону, навпаки, більше 70% не згодні з цим. Більше 80% виборців "ОПЗЖ", партій Мураєва і Шарія погоджуються з тезою про «один народ».

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк