03.08.2021, 08:17

Спільна заява дипломатів 9 країн проти запуску газопроводу "Північний потік-2"

Леся Матвеева | Всі новини автора
Северный поток-2

На сайті Сенату США 2 серпня оприлюднено спільну заяву дипломатів 9 країн з вимогами не допустити запуск російського газопроводу "Північний потік-2".

Голова сенатського комітету США з міжнародних відносин Боб Менендес разом з дипломатами 8 країн виступив зі спільною заявою про запуск "Північного потоку-2". До заяви приєдналися дипломати Естонії, Латвії та Литви, Ірландії, Чехії та Польщі, України та Великобританії, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Підписанти ]]>підкреслили]]>, що виступають проти добудови російського магістрального газопроводу "Північний потік-2".

"Ми, голови комітетів з закордонних справ наших національних парламентів, продовжуємо виступати проти проекту газопроводу "Північний потік-2" і з жалем зауважуємо нещодавнє рішення США і Німеччини щодо нього, що тягне за собою відновлення будівництва газопроводу.

Ми розглядаємо "Північний потік-2" як геополітичний проєкт, спрямований на розширення впливу Росії у Європі завдяки домінуванню на енергетичному ринку", – йдеться в рішенні.

На думку дипломатів, запуск газопроводу "посилить вплив російського газу на енергетичний баланс Європи, поставить під загрозу національну безпеку ЄС і США, та на і без того нестійку безпеку і суверенітет України".

Сторони зобов'язуються розробити дорожню карту вступу України до Альянсу у разі, якщо Україна проведе необхідні реформи і відповідатиме стандартам членства в НАТО.

"Нам треба взяти на себе колективне зобов’язання зі збільшення підтримки безпеки й обороноздатності України, щоби запобігти поглибленню чинної кризи запуском "Північного потоку-2".

Щоби консолідувати зусилля українського уряду на шляху до змін, ми закликаємо узгодити перспективу членства України у ЄС. Ми наполягаємо, що будь-які подальші домовленості з "Північного потоку-2" вимагатимуть консультацій у трансатлантичній сім’ї", - йдеться в заяві.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк