09.08.2021, 07:22

Зустріч Зеленського і Байдена: стало відомо, які питання обговорять президенти

Леся Матвеева | Всі новини автора
Зеленский и Байден

Під час візиту президента України до Вашингтона Володимир Зеленський обговорить з президентом США Джо Байденом три блоки питань: політичний, з безпеки та економічний.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" 8 серпня, повідомляє Час Пік.

За словами дипломата, в політичному блоці сторони обговорять стратегічне партнерство. Другим блоком питань буде безпека.

"Буде три блоки питань. Перший - це політичний. У нас з США з 2008 року діє стратегічне партнерство. Але, безумовно, за цей час все змінилося. І це стратегічне партнерство потрібно вивести на новий рівень.

Другий - безпека. Безумовно, протидія російському агресору, питання Донбасу, Криму, куди і як будемо рухатися", - розповів глава МЗС.

За словами Кулеби, обговорювалося кілька "дуже конкретних ідей", але озвучити їх зараз він не може.

Третій блок стосуватиметься питання економіки, зокрема американських інвестицій в Україну.

"Третій - економіка. Ми не приховуємо, що хочемо бачити більше американських грошей в українській економіці, особливо в стратегічних галузях нашої економіки. Ми можемо побудувати дуже ефективне партнерство з американським бізнесом, фінансовими установами, і готуємо до візиту конкретні проекти з назвами, цифрами, термінами реалізації, які передамо на розгляд американської сторони", - зазначив Кулеба.

Міністр анонсував підписання спільних "конкретних документів" між Україною та США і не виключив, що в рамках візиту може відбутися прес-конференція Зеленського та Байдена.

Нагадаємо, візит Володимира Зеленського до Вашингтона заплановано на 30 серпня. Український президент сподівається на плідну та змістовну зустріч з президентом США Джо Байденом під час візиту.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк