21.08.2021, 07:40

"Північний потік-2", Афганістан і Навальний: Про що говорила Меркель з Путіним під час візиту в Москву

Марина Началова | Всі новини автора
меркель путин

Вчора, 20 серпня канцлер Німеччини Ангела Меркель відвідала Москву, де провела зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним.

Це був останній візит Меркель до Росії в якості канцлера, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

На переговорах політики обговорили великий список тем, однією з яких був запуск газопроводу "Північний потік-2". Путін запевнив, що РФ готова продовжити транзит газу через Україну і після 2024 року, але російська влада, за його словами, повинна розуміти, на який термін буде продовжений транзит і в яких обсягах.

Переговори торкнулися ситуації в Афганістані. Меркель закликала Росію задіяти свої зв'язки з угрупованням Талібан, щоб допомогти з евакуацією з Афганістану особам, які допомагали збройним силам і правоохоронним органам Німеччини і НАТО. Путін, у свою чергу, заявив, що необхідно не допустити проникнення терористів в суміжні з Афганістаном країни, в тому числі під виглядом біженців.

Меркель висловила стурбованість політичними репресіями в Росії, зокрема ситуацією навколо лідера опозиціонерів Олексія Навального. За словами Меркель, рішення суду про заключення Навального в колонію було прийнято на підставі вироку, який ЄСПЛ вважає довільним і невідповідним. Канцлер ФРН закликала Путіна звільнити Навального. Путін, у свою чергу, заявив, що Навальний засуджений "не за політичну діяльність, а за кримінальне правопорушення щодо іноземних партнерів".

Тим часом в Україну прибув Вселенський Патріарх Варфоломій і зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк