03.09.2021, 16:53

Зеленський виступає за подвійне громадянство: думка президента

Леся Матвеева | Всі новини автора
двойное гражданство

Президент України Володимир Зеленський підтримує введення подвійного громадянства для українців, які живуть за межами країни. Однак, Україна в даний час не може на законодавчому рівні легітимізувати подвійне громадянство.

Володимир Зеленський виступає за подвійне громадянство, але вважає, що питання щодо введення подвійного громадянства в Україні є складним через російську окупацію й як наслідок паспортизації українських громадян. Про це український президент заявив під час виступу в Стенфордському університеті в штаті Каліфорнія, повідомляє Час Пік.

"Так, я виступаю за подвійне громадянство, розглядається це питання серед парламентарів України. Але тут дуже важливо, чи це на часі саме сьогодні. Тому що складно — ви самі розумієте, як це було щодо тимчасової окупації нашого українського півострова. Ви знаєте, що є паспортизація впродовж більше 20 років російськими паспортами громадян України на території Криму.

Зараз відбуваються паралельні речі на території тимчасово окупованого Донбасу. Біля 600 тис. російських паспортів роздано на наших українських територіях, які зараз окуповані", - сказав Зеленський під час зустрічі зі студентами, викладачами та представниками експертного середовища університету.

Він зазначив, що подвійне громадянство в мирний час не було б проблемою і додав, що українська діаспора широко представлена в усьому світі, і це її об'єднувало б. При цьому він підкреслив, що питання залишається актуальним та розглядається серед українських парламентаріїв.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк