05.12.2021, 14:51

Міноборони Білорусі вручило ноту протесту військовому аташе України

Леся Матвеева | Всі новини автора
нота протеста

До Департаменту міжнародного військового співробітництва Міністерства оборони 5 грудня 2021 року було викликано військового аташе при Посольстві України в Республіці Білорусь, якому була вручена нота протесту у зв'язку з порушеннями, що почастішали, українською стороною державного кордону Республіки Білорусь в повітряному просторі.

Йдеться про інцидент з вертольотом Мі-8. Про це повідомили в прес-службі військового відомства Білорусі, передає Час Пік.

Відзначається, що приводом послужило порушення 4 грудня 2021 року державного кордону Республіки Білорусь в повітряному просторі українським вертольотом типу Мі-8 в районі н.п. Нова Рудня.

"Військовому аташе було доведено, що українська сторона уникає діалогу для вирішення спірних питань, як по лінії міжнародного військового співробітництва, так і контролю над озброєннями, що дуже тривожно.

Були наведені факти, що свідчать про ухилення України від виконання зобов'язань в рамках регіональних заходів довіри та безпеки, а також проведення на тлі обвинувальної щодо Республіки Білорусь риторики низки навчань поблизу білоруського державного кордону підрозділами Збройних сил України", - йдеться в повідомленні.

У Державній прикордонній служби України спростували заяву про порушення повітряного простору Білорусі українським вертольотом.

"Заява білоруської сторони про те, що нібито відбулося порушення повітряного простору з боку України, не відповідає дійсності... під час виконання завдань, польотів пілотом не було допущено порушень, зокрема не допущено порушення повітряного простору Білорусі", - повідомив спікер відомства.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк