06.12.2021, 15:47

На Міжпарламентській асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ, в якому засуджуються дії російської та білоруської влади

Марина Началова | Всі новини автора

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Маршалок Сенату Республіки Польща Томаш Гродзький та Голова Сейму Литовської Республіки Вікторія Чмілітє-Нільсен спільно підписали підсумковий документ за результатами засідання ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі у Варшаві 5-6 грудня 2021 року.

Про це повідомила прес-служба Верховної Ради, передає Час Пік.

У документі, зокрема, йдеться про те, що Міжпарламентська асамблея Верховної Ради України, Сейму і Сенату Республіки Польща, Сейму Литовської Республіки засуджує збройну агресію Російської Федерації проти України та спробу анексії Криму.

Також Україна, Польща та Литва засуджують незаконне проведення Росією перепису населення в окупованому Криму і не визнають його результати. Асамблея не визнає й результати незаконних виборів до Держдуми РФ.

У документі міститься заклик до міжнародної спільноти посилити обмежувальні заходи та санкції проти Російської Федерації до повного відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

До того ж Асамблея вимагає від РФ припинити військову агресію проти України, зупинити нарощування військового потенціалу на окупованих територіях і на кордонах з Україною, повернути всі тимчасово окуповані території України.

Крім того, у підсумковому документі засуджується й білоруська влада за постійне та навмисне порушення прав людини та використання незаконної міграції як інструменту для створення штучної міграційної кризи на польсько-білоруському і литовсько-білоруському кордонах. Асамблея закликає білоруський режим негайно звільнити і реабілітувати політичних в’язнів, незаконно заарештованих або засуджених; а також припинити ескалацію на кордоні та зупинити потік нелегальної міграції через свою територію в сусідні країни.

Асамблея знову висловлює свою підтримку реформ в Україні та її прагнення до членства в Організації Північноатлантичного договору.

Тим часом стало відомо, що Віктор Янукович подав позов до ОАСК проти Верховної Ради.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк