07.12.2021, 12:31

Зеленський поговорив по телефону з Блінкеном напередодні переговорів Байдена і Путіна

Марина Началова | Всі новини автора

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном. Напередодні запланованих переговорів президента США Джозефа Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним українська та американська сторони скоординували позиції з ключових питань.

Про це повідомила прес-служба ОПУ, передає Час Пік.

Глава Української держави наголосив на безальтернативності процесу мирного врегулювання. У цьому зв’язку було обговорено кроки, які Україна здійснює та має намір здійснити для його активізації.

Володимир Зеленський також поінформував Ентоні Блінкена про ситуацію на кордонах нашої держави. Президент подякував за потужну підтримку з боку Сполучених Штатів, які системно привертають увагу світової спільноти до російської військової діяльності поблизу українського кордону та консолідують зусилля демократичних країн з метою недопущення ескалації.

Було акцентовано на важливості збереження скоординованого й дієвого санкційного тиску на Російську Федерацію з боку міжнародних партнерів до повного відновлення суверенітету й територіальної цілісності України.

Сторони окремо торкнулися питання важливості посилення безпекової взаємодії, що сприяла б стримуванню агресивної поведінки з боку РФ щодо України.

Володимир Зеленський подякував американським союзникам за рішучу та незмінну дієву підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Було також домовлено провести телефонну розмову Володимира Зеленського та Джозефа Байдена після переговорів між президентами Сполучених Штатів і Росії.

Як відомо, переговори Путіна та Байдена в режимі відеоконференції повинні відбутися сьогодні ввечері.

Тим часом у США розглядають можливість відключення Росії від SWIFT у випадку вторгнення РФ в Україну.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк