07.12.2021, 14:14

Київський апеляційний суд дав дозвіл на затримання Поклонської

Марина Началова | Всі новини автора

Київський апеляційний суд видав дозвіл на затримання колишнього прокурора окупованого Криму Наталії Поклонської, яка підозрюється у держзраді.

Про це повідомила прес-служба суду, передає Час Пік.

Як повідомляється, 6 грудня 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу, подану прокурором на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 вересня 2021 року. Вказаною ухвалою відмовлено у задоволенні клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання Поклонської з метою приводу її для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Апеляційну скаргу, подану прокурором, задоволено, ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 вересня 2021 року скасовано.

Постановлено нову ухвалу, якою задоволено клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання Поклонської з метою її приводу для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Поклонська підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених  ч. 4 ст. 28, ч.1 ст.109 («Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»), ч.4 ст.28, ч.3 ст.110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»), ч.1 ст.111 («Державна зрада»), ч.1 ст.255 («Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній») Кримінального кодексу України.

Зазначимо, що Поклонська була депутатом російської Держдуми, а у жовтні 2021 року була призначена послом РФ у Кабо-Верде. Раніше Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що українські відомства займаються питанням екстрадиції Поклонської.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: