21.01.2022, 12:35

Спроба окупації Харкова стане початком великомасштабної війни, - Зеленський

Леся Матвеева | Всі новини автора
Зеленский

Президент України Володимир Зеленський заявив, що санкції проти РФ повинні бути введені найближчим часом. Зеленський вважає, що Росія може почати вторгнення у великі міста на підставі захисту російськомовного населення і це буде початком великомасштабної війни.

Президент України Володимир Зеленський наполягає на попереджувальних санкціях проти Росії. Про це він заявив в інтерв'ю The Washington Post, передає Час Пік.

Він підкреслив, що підтримує введення антиросійських санкцій зараз, до початку можливого вторгнення в Україну.

"Сьогодні наші партнери кажуть, що завтра може розпочатися війна, якщо буде потужна ескалація з російської сторони, і тоді буде застосовано потужні санкції. Але якщо ми говоримо про санкційну політику та ймовірність ескалації, то запитання, чому ви не впроваджуєте санкцій зараз, а очікуєте ескалації?... Як країна, яка будує потужну економіку і проводить реформи, я підтримую впровадження санкцій зараз. Я запитав одного лідера: "Чому ви підтримуєте санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну? Навіщо вам санкції після того, як ми втратимо всю територію України?",- заявив Зеленський в інтерв'ю The Washington Post, оприлюдненому 20 січня.

Зеленський зазначив, що санкції вважаються превентивним заходом, оскільки їх можна ввести, а потім скасувати. І в разі нового вторгнення Росії Захід накладе обмежувальні заходи, але при цьому Україна вже може втратити ще більше територій.

"Санкції вважаються превентивним інструментом, оскільки їх можна застосувати, а потім скасувати. Якщо буде вторгнення Росії, ви впровадите потужні санкції після того, як ми, можливо, вже втратимо частину територій? Коли ви впровадите санкції, що робитиме Росія? …на вас подивляться і скажуть: "Слухай, ми можемо з цим упоратися, ми можемо продовжувати як було". Я думаю, що це неправильно", - сказав Зеленський.

Зеленський вважає, що в разі нового вторгнення Росія буде проводити військову агресію проти територій України, які історично були до неї ближче.

"Харків, який під контролем уряду України, може бути окупований. Росії потрібен привід: Скажуть, що захищають російськомовне населення.

Після окупації та анексії Криму ми розуміємо, що це можливо і може статися. Але я не знаю, що вони збираються робити, бо це є великі міста. У Харкові проживає понад 1 млн жителів. Не буде просто окупацією; це буде початком великомасштабної війни", - вважає Зеленський.

Президент також додав, що не вважає можливим створення в Україні окупаційного уряду, який би повністю контролювався Росією. Навіть якщо Кремль піде на це, українці це не приймуть.

"У разі нового вторгнення воювати за Україну будуть всі, навіть ті, хто досі позитивно ставиться до Росії", - заявив Зеленський.

Він підкреслив, що Україна готова до діалогу і зазначив, що просить у США надати допомогу в створенні відповідного формату.

"Давайте вести діалог із Росією. Я прошу Сполучені Штати допомогти нам знайти формат. Ми підтримуємо діалог, ми проти війни...

Якщо ми плануємо захищатися від однієї з наймогутніших армій у світі, то це буде війна. І якщо це буде війна, то це буде дуже масштабна війна, і всі програють. Сотні тисяч життів буде втрачено. Україна постраждає, Росія постраждає, постраждають сусідні з Україною європейські країни, а тих, хто далі, торкнеться міграційна криза. Для нас найголовніше – зберегти нашу територію", - сказав Зеленський.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк