93% українців вірять у перемогу України, - опитування
За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 18 березня, 77% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються в правильному напрямку. Лише 14% протилежної думки, 10% - не змогли оцінити.
У всіх регіонах і серед усіх вікових груп домінує оцінка напрямку як правильного, передає Час Пік.
Віра в перемогу залишається на найвищому рівні: 93% опитаних вірять в те, що Україна зможе відбити напад росії. Впевненість у перемозі переважає у всіх регіонах країни.
Половина (47%) опитаних сподіваються, що Україна зможе здобути перемогу у війні з росією вже в найближчі кілька тижнів. Чверть (23%) вважають, що війна триватиме кілька місяців. Тільки 12% думають, що війна закінчиться через півроку-рік або більше. Тих, хто взагалі не вірить у перемогу, практично немає. 17% поки не змогли відповісти на це питання.
Інфляція, зростання цін (45%) і дефіцит палива (38%) - загрози, які на думку українців, можуть виникнути з високою ймовірністю в найближчі кілька місяців. Знецінення гривні і зрив посівної кампанії вважають ймовірним не більше чверті опитаних, голод - 13%. Жителі східних регіонів дещо більше бояться настання згаданих загроз, ніж жителі інших макрорегіонів.
Абсолютна більшість опитаних (82%) вважають загрозу розколу країни малоймовірною, ця впевненість істотно зросла в результаті згуртування населення під час війни.
На думку українців найбільш дружніми до України є сьогодні Польща, Литва, Великобританія і США. Також дружніми вважають Чехію, Румунію, Молдову, Словаччину, Туреччину, Францію, Словенію. Близько половини опитаних вважають дружніми Угорщину, Грузію та Німеччину, ще третина - нейтральними.
Китай зараз для українців переважно нейтральна країна. Тоді як Росія (98%) і Білорусь (84%) для Українців - це ворожі країни. Ставлення до цих країн значно погіршилося після розв'язання ними війни проти України. Також, дещо погіршилося ставлення українців до Китаю. Майже не змінилося - до Німеччини, Угорщини, Грузії. Покращився до Туреччини, Франції, Польщі, Литви, Великобританії, США, Румунії.
При цьому в міжнародних настроях відчутно зміцніла регіональна консолідація: якщо раніше до США та інших західних країн холодніше ставилися жителі Сходу і півдня, то зараз ці країни однаково дружні для жителів всіх макрорегіонів. Те ж стосується ворожих країн - росія і Білорусь ворожі країни для абсолютної більшості українців незалежно від місця проживання.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |