19.06.2022, 07:53

"Треба готуватися до затяжної війни": Джонсон закликав західних союзників посилити підтримку України

Леся Матвеева | Всі новини автора
Борис Джонсон / Фото: Flickr

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що лідерам демократичного світу необхідно готуватися до затяжної війни в Україні та необхідності довгострокової підтримки України на тлі затяжної війни з РФ.

Прем'єр-міністр Великої Британії  Борис Джонсон в авторитетному виданні The Sunday Times назвав чотири важливі кроки для зміцнення здатності України захиститися від агресії РФ, повідомляє Час Пік з посиланням на західні ЗМІ.

"З прикрістю зазначу, що нам потрібно готуватися до затяжної війни, тому що Путін перейшов до військової кампанії на виснаження, намагаючись стерти українські сили дедалі більшою силою. Час – дуже важливий фактор. Все залежить від того, чи Україна здатна швидше збільшити свою здатність відвоювати захоплені території, поки росіяни прискорено збиратимуть ресурси для нової атаки", - написав Джонсон.

На його переконання, Британія та союзники мають здійснити 4 кроки, щоб виграти час для України:

  • потрібно забезпечити Україну озброєнням, технікою, боєприпасами та навчаннями швидше, ніж окупант;
  • слід допомогти зберегти життєздатність української держави. Уряд президента Зеленського має платити зарплату, керувати школами, доставляти допомогу та розпочинати реконструкцію, де це можливо. Для цього потрібне постійне фінансування та технічна допомога;
  • необхідно розробити вже існуючі сухопутні маршрути та забезпечити продовження функціонування економіки України, оскільки РФ придушила економіку України, заблокувавши основні експортні маршрути через Чорне море;
  • російська блокада українських портів перешкоджає експорту вкрай необхідного продовольства для найбідніших людей. Потрібно витягнути це продовольство.

Джонсон зазначив, що не можна дозволити кремлівському диктатору Путіну залишити під контролем захоплені території. Джонсон вважає, що він не зупиниться в Україні, а світ не буде у безпеці.

"Таке непорозуміння стало б величезною перемогою для агресора в Європі з часів Другої світової війни. Ми знаємо, що Путін не зупинився б на розчленуванні України. Лише минулого тижня він порівняв себе з Петром Першим і привласнив Росії "вічне право повертати" території, які колись у минулому населяли "слов'яни" - доктрина, яка виправдовує захоплення величезних територій у Європі, включаючи території країн-членів НАТО...

Уявіть собі на мить, що мріям Володимира Путіна про славу судилося збутися. Припустимо, він зможе залишити собі всі території України, які зараз контролюють російські війська. Що якщо ніхто і пальцем не ворухне, коли він анексує цю завойовану територію та її наляканих людей до складу великої Росії? Чи принесе це мир? Чи стане світ безпечнішим? А вам буде безпечніше? У глибині душі ми знаємо відповідь...

Усе має рухатися до єдиної мети. Ми повинні зміцнити наших українських друзів, аби вони змогли скінчити цю війну на тих умовах, які озвучив президент Зеленський. Це повинно стати нашим визначенням успішного завершення війни", - переконаний Джонсон.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк