23.06.2022, 08:14

На саміті G7 обговорять проєкт перспективного плану Маршалла для України

Леся Матвеева | Всі новини автора
G7

На саміті у Німеччині лідери країн "Великої сімки" обговорять проєкт перспективного плану Маршалла для України.

Проєкт перспективного плану Маршалла для України стане одним із питань, що обговорюватиметься лідерами країн G7 на саміті у Німеччині. Відповідну заяву 22 червня під час виступу у Бундестазі зробив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє Час Пік.

На думку Шольця, відновлення України буде завданням кількох поколінь європейців.

Канцлер Німеччини зазначив, що для фінансування відновлення України протягом багатьох років знадобляться мільярди доларів, і перспективний план може спрацювати лише в тому випадку, якщо європейські країни, інші великі країни-донори та міжнародні організації працюватимуть спільно.

Вирішальне значення має структура такого плану відновлення: як координуватиметься на міжнародному рівні, як визначатимуться пріоритети в інвестуванні тощо.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн мають намір скликати конференцію експертів з відновлення України під егідою головування Німеччини в G7.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський повідомив, що його запросили на саміти Великої сімки та Північноатлантичного альянсу. Він зазначив, що вдячний за запрошення канцлеру Німеччини Олафу Шольцу та генеральному секретарю НАТО Йєнсу Столтенбергу.

Довідка: G7, або "Велика сімка", буквально Група Семі - міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу (США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада). Лідери цих країн регулярно зустрічаються для обговорення спільних економічних проблем та намагаються узгоджувати свою економічну політику. Крім них, у зустрічах бере участь Європейський Союз.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк