24.11.2022, 08:29

Ми чекаємо жорсткої реакції світу на російський терор, - Зеленський на екстреному засіданні Радбезу ООН

Леся Матвеева | Всі новини автора
Зеленский выступил на экстренном заседании Совбеза ООН

Рада безпеки ООН 23 листопада на запит української сторони провела екстрене засідання через масований ракетний удар по об'єктах енергетичної інфраструктури.

На засіданні Ради Безпеки ООН по відеозв'язку виступив президент України Володимир Зеленський, повідомляє Час Пік.

У своєму зверненні Зеленський заявив, що Рада безпеки ООН має дати чітку оцінку вчинкам держави-терориста відповідно до Статуту цієї організації. Україна пропонує, щоб Рада безпеки прийняла резолюцію про засудження будь-яких форм енергетичного терору.

"Ми робимо все, що можливо. Україна представила формулу миру. Світ її чув. 10 пунктів, як повернути повну силу Статуту ООН, який був порушений Росією, і гарантувати безпеку Україні, безпеку Європі та всім народам планети, які потерпають від наслідків російської агресії. У відповідь на нашу формулу миру Росія крокує за пунктами своєї формули терору", - сказав Зеленський.

Президент України наголосив, що один із основних пунктів російської формули терору – ракети. Він зауважив, що російський терор призвів до блекауту, причому не лише в Україні – у сусідній Молдові також зникло світло.

Зеленський підкреслив, що Київ очікує на рішучу реакцію миру на терор, який здійснюється РФ. Усі, хто підтримує статут ООН, повинні відреагувати на дії Кремля. Рада безпеки має захистити українців та інші народи, які страждають на російську агресію.

"Серед нас є представники держави, яка не дає світу нічого, крім терору, дестабілізації та дезінформації. Будь-які російські формули нічого не дають. Настав час підтримати українську формулу миру. Не можна залишати можливості для терору...

Я закликаю вас схвалити конкретні заходи для того, щоб захистити життя людей.

Ми чекаємо на жорстку реакцію світу на сьогоднішній російський терор. Ми чекаємо на реакцію партнерів. Ми чекаємо на реакцію друзів – не просто спостерігачів. Ми чекаємо на реакцію всіх тих, хто дійсно визнає Статут ООН", – сказав Зеленський.

Він закликав партнерів надати Україні ще більше систем ППО для захисту неба.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк