Новий пакет санкцій: ЄС продовжує тиск на Росію
Польща та Литва хочуть знизити граничну ціну на російську нафту та націлились на ядерний сектор Росії в рамках нових санкцій Європейського Союзу проти Москви та Мінська за війну в Україні, заявили високопоставлені дипломати з двох країн ЄС.
Про це повідомляє британська агенція новин Reuters , передає Час Пік.
Оскільки наближається перша річниця вторгнення Росії, Європа також починає виділяти 18 мільярдів євро (19,4 мільярда доларів) підтримки Києву та розглядає можливість надання йому німецьких танків Leopard 2.
Провідні анти російські яструби ЄС запропонують блоку заборонити більше засобів масової інформації «російської пропаганди» та відключити більше російських банків від глобальної системи SWIFT, заявили дипломати, які побажали залишитися невідомими.
"Все важче отримати необхідну одностайність в ЄС для нових санкцій. Тим не менш, ми запропонуємо новий амбітний пакет", - додав один із дипломатів.
Вони сказали, що 10-й пакет санкцій ЄС після нападу Росії на Україну має бути готовий вчасно до першої річниці вторгнення 24 лютого.
Росія засудила санкції ЄС і відкинула їхній вплив після початку того, що вона називає «спеціальною військовою операцією» в Україні.
У середу віцепрем'єр-міністр Росії Олександр Новак заявив, що виробники нафти не мали труднощів із забезпеченням експортних угод, попри штрафні санкції та обмеження цін.
Нафта, ядерний сектор, алмази
Польські та литовські дипломати заявили, що підтримують нові санкції проти союзника Росії Білорусі після оголошення цього місяця головою виконавчої влади ЄС про те, що блок покарає Мінськ за допомогу Росії у війні.
Україна вже закликала 27 країн ЄС включити російську державну атомну енергетичну компанію «Росатом» в санкційний список, крок, який поки що блокувала Угорщина, яка має побудовану Росією атомну станцію, яку вона планує розширити разом з "Росатомом".
Дипломати запропонували першим кроком занести "Росатом" та/або його керівництво до чорного списку ЄС. Захід не вводив санкцій проти Росатома після вторгнення Росії. У грудні агентство заявило, що його експорт у 2022 році зріс.
Двоє дипломатів додали, що також спробують знову припинити торгівлю діамантами Бельгії з Росією, яка, за словами польського дипломата, внесла 4,5 мільярда євро в російський бюджет, і розширити заборону на торгівлю товарами, які можуть використовуватися у військових цілях.
Раніше Бельгія заявляла, що це буде "великою втратою", а Антверпенський всесвітній алмазний центр заявив, що це принесе користь конкуруючим торговим центрам, якщо ЄС припинить імпорт алмазів з Росії.
Дипломати заявили, що блок збирається виплатити Україні перший транш допомоги у розмірі 3 мільярдів євро, призначений для допомоги в управлінні урядом Києва та виплати пенсій до кінця місяця, а потім 1,5 мільярда євро щомісяця з березня.
Найближчими тижнями ЄС також має переглянути обмеження ціни на російську сиру нафту, яке, за словами польського дипломата, слід знизити з 60 доларів, узгоджених на міжнародному рівні, враховуючи, що нафта Urals останнім часом торгується нижче цього рівня.
"Ліміт має залишатися ефективним як інструмент для зменшення доходів російського бюджету для фінансування війни", - сказав литовський дипломат.
Блок разом зі Сполученими Штатами, усім клубом G7 найбільш індустріалізованих світових держав та іншими міжнародними союзниками також має на меті узгодити нове обмеження з 5 лютого, цього разу на російську нафтохімічну продукцію, включаючи дизельне паливо.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |