25.01.2023, 09:24

ЄСПЛ 25 січня публічно оголосить рішення у справі про окупацію Донбасу

Леся Матвеева | Всі новини автора
ЕСПЧ 25 января публично объявит решение по делу об оккупации Донбасса

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 25 січня публічно оголосить рішення у так званій справі по Донбасу - першій справі щодо захоплення східної України у 2014 році.

Європейський суд з прав людини 25 січня ухвалить рішення у справі про окупацію Донбасу. Про це повідомила прес-служба ЄСПЛ, передає Час Пік.

"Європейський суд з прав людини винесе рішення щодо прийнятності у справі "Україна та Нідерланди проти Росії" (заяви №№ 8019/16, 43800/14 та 28525/20) на відкритому слуханні у середу, 25 січня 2023 року, о 14.30 у Будинку прав людини у Страсбурзі", - йдеться у повідомленні.

Заявниками у цій справі є Україна та Нідерланди. РФ є державою-відповідачем.

За словами уповноваженої у справах ЄСПЛ Маргарити Сокоренко, справа "Україна та Нідерланди проти Росії" стосується адміністративної практики порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей з 2014 року, в тому числі й збиття малайзійського "Боїнга", що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, у 2014 році над тимчасово окупованою територією Донецької області.

Визнання судом прийнятності справи означатиме, що суд визнає контроль Росії на Донбасі та визначає часові й територіальні межі окупації. Це рішення ЄСПЛ стане аргументом і для інших судових процесів. 

"Мабуть, як посадова особа маю на цю подію реагувати стримано на кшталт - у разі позитивного рішення для України ЄСПЛ перейде до розгляду справи по суті.

Але як юрист, що веде цю справу з 2014 року та знаю скільки зусиль було покладено в цю справу, ЯКУ доказову базу Україна подала і які аргументи були у росії у відповідь – можу сказати – ЄСПЛ ПЕРЕЙДЕ ДО РОЗГЛЯДУ ПО СУТІ!

Як це зробив і в іншій міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» в січні 2021 року.

І це буде ще один міжнародно-правовий цвях в труну російських загарбників", - написала Маргарита Сокоренко у Facebook.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк