10.03.2023, 19:52

Як буде звільнено Крим: думка військового експерта

Оксана Мовчан | Всі новини автора
крым

На думку військового експерта, для звільнення півострова Крим українським військовим необхідно вийти на адмінкордон та ізолювати контингент РВВ.

Військово-політичний експерт Олександр Коваленко вважає, що деокупація Криму можливо пройде за сценарієм звільнення острова Зміїний з адаптацією для більшої території.

Про це він повідомляє у своєму ]]>ТГ - каналі]]>, передає Час Пік.

"З 2022 року я незмінно дотримуюся думки, що це буде сценарій острова Зміїний, адаптований для дещо більшої території. Сценарій повної ізоляції півострова Крим від зовнішнього світу і методичної, планомірної анігіляції окупантів", - вважає експерт.

На думку Коваленка, для початку активної фази звільнення необхідний вихід до адміністративного кордону Криму. Після чого почнеться формування ударно-вогневого потенціалу для виконання завдань зі знищення всіх об'єктів військової інфраструктури на півострові.

"Фактично, ЗСУ можуть забезпечити 4 зони ураження, з урахуванням наявних і перспективних засобів ураження, які ми можемо отримати (або вже отримуємо), і цих зон цілком вистачає, щоб змусити РВВ тотально стиснутися в південній локації, оголивши, ну або хоча б послабивши північ і центр півострова", - пише оглядач. 

Як зазначає Олександр Коваленко, придатність Кримського мосту відіграє провідну роль у передбачуваному сценарії:

"Своєю чергою, важливим моментом буде відновлення повного контролю над Азовським морем і нанесення непорівнянних із функціонуванням ушкоджень єдиній логістичній артерії, що з'єднує материкову Росію і півострів, - Кримському мосту".

За словами військового експерта, зберегти поромне сполучення доцільно лише в цивільних цілях. Оскільки, при його використанні засобами РВВ, можливі спроби використання цивільних осіб для прикриття.

"Таким чином, контингент РОВ на півострові опиниться в ізоляції й щодня зазнавати втрат, відновлення яких не буде можливим. Тобто, щоденний мінус, який призведе через деякий час до повної втрати боєздатності підрозділів РВВ у Криму", - підкреслив військовий оглядач.

На думку Олександра Коваленка, це один зі сценаріїв звільнення півострова:

"Це лише один зі сценаріїв, який найбільш чітко бачиться мені. Але при цьому, на столі в Генштабі ЗСУ, більш ніж упевнений, подібних сценаріїв кілька. І деякі з них куди більш несподівані, ніж цей шаблонний начерк більш масштабної операції, ніж була на острові Зміїний", - підсумував військово-політичний експерт.

Читайте також:

Військовий експерт розповів, коли зникне ПВК "Вагнер"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк