18.04.2024, 20:32

G7 розглядає заморожені активи РФ як заставу для надання кредитів Україні

Марина Гончар | Всі новини автора
велика сімка

Члени групи країн "Великої сімки" розглядають можливість використання заморожених російських активів на суму майже $300 млрд як заставу для надання кредитів Україні.

Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС в Італії, передає Час Пік.

За словами Домбровскіса, партнери також розглядають інші варіанти та проводять обговорення.

Віцепрезидент Єврокомісії висловив сподівання, що ЄС, де зберігається основна частина заморожених активів РФ, найближчими місяцями схвалить окремий захід щодо використання прибутку або відсотків, отриманих від активів, для допомоги Україні.

Нагадаємо, міністри фінансів країн "Великої сімки" на зустрічі у Вашингтоні не змогли дійти згоди щодо шляхів використання заморожених російських активів на підтримку України. Вони продовжать працювати над можливими варіантами, які представлять лідерам G7 перед самітом в Італії у червні.

Сполучені Штати спільно з іншими країнами "Великої сімки" вивчають одночасно кілька варіантів передачі Україні заморожених активів РФ – від повної конфіскації активів до використання їх як застави для випуску облігацій.

Президент США Джо Байден хоче, щоб країни G7 досягли прогресу в реалізації планів щодо використання заморожених російських суверенних активів на користь України до зустрічі лідерів у червні 2024 року.

Читайте також: Про успіхи ШІ в медицині

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк