За європейськими стандартами: Рада ухвалила закон про реформу вищої освіти
Парламент ухвалив закон, яким наближає вищу освіту до європейських стандартів. Тепер студенти самі обиратимуть темп і тривалість навчання.
Про це повідомив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий у мережі "Х", передає Час Пік.
За ухвалення закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті" (реєстраційний номер 10177) проголосувало 306 народних депутатів.
Міністр освіти та науки Оксен Лісовий зазначає, що цей закон є складовою комплексної трансформації системи вищої освіти задля підвищення якості навчання в університетах.
Як пояснила народний депутат, законопроєктом №10177 пропонується:
- оновлення термінології законодавства про освіту;
- заклади вищої освіти самостійно розробляють освітні програми з урахуванням вимог законодавства;
- з’являється можливість присвоєння додаткових професійних кваліфікацій;
- визнання результатів неформальної та інформальної освіти;
- запроваджується мінімальна кількість годин навчальних занять в одному кредиті ЄКТС (на бакалавраті мінімум 10 годин (з 30 годин на один кредит ЄКТС), на магістратурі - мінімум 8 годин;
- індивідуальний навчальний план може передбачати річне навчальне навантаження обсягом не менше 30 та не більше 80 кредитів ЄКТС;
- строк навчання може бути скорочений не більше ніж на 25% через збільшення кількості кредитів протягом року навчання. Тобто закінчити бакалаврат можна буде за 3 роки.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що студенти самостійно формуватимуть освітню траєкторію, регулюватимуть темп і тривалість навчання, а також зможуть змінити спеціальність після року чи півтора навчання.
"Наприклад, студент ще не визначився з конкретною спеціальністю, тому вступає на міждисциплінарну програму "Соціальні науки". У її межах є кілька спеціальностей: соціологія, соціальна робота та політологія. Після року-півтора студент вирішує, що йому ближча політологія, вибирає цю спеціальність і продовжує цілеспрямовано її вивчати. Ті, хто від початку визначилися зі спеціальністю, зможуть і надалі вступати одразу на неї", - пояснив Федоров.
Читайте також: В Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |